Bývate v rodinnom dome a máte aj terasu? A už ste zvažovali, či neinvestovať do pergoly? Uznávame, nie je to investícia, ktorú by väčšina ľudí urobila bez dôkladného zváženia, ale rozhodne stojí za to.
Aká veľká má byť a ako ju chcete ovládať?
Moderné pergoly dokážu pozdvihnúť každú terasu na úplne novú úroveň a zároveň vďaka pergole budete môcť na terase tráviť oveľa viac času. Podľa čoho si však pergolu vybrať a aké rôzne funkcie majú?
Samozrejme, v prvom rade záleží od rozmerov vašej terasy a od toho, či má byť pergola „opretá“ o stenu vášho domu, alebo bude stáť samostatne. Mimo toho je dôležité rozhodnúť sa, či chcete pergolu ovládať manuálne, alebo pomocou motora.
Samozrejme, záleží hlavne od toho, či viete pergole zabezpečiť prísun elektrickej energie. Treba však zvážiť aj to, ako často chcete pergolu využívať. Ak nie príliš často, zrejme bude pre vás zbytočná investícia do drahšej pergoly s motorom a vystačíte si aj so základným modelom s manuálnym sťahovaním.
Špičkové pergoly sú viac ako len tienenie
Ak sa však chystáte využívať pergolu častejšie a s prívodom elektrickej energie nebudete mať problém, určite oceníte motorický „pohon“ pergoly. Ovládať ju môžete diaľkovým ovládaním, mobilnou aplikáciou alebo môžete investovať do senzorov, ktoré budú zaznamenávať poveternostné podmienky a ovládať pergolu automaticky.
Motoricky ovládaná pergola môže byť stále látková ako manuálne ovládané modely alebo si môžete vybrať z kategórie bioklimatických hliníkových pergol, ktoré predstavujú špičku na trhu s pergolami. Namiesto látky tvoria strechu pergoly hliníkové lamely, ktoré je možné ľubovoľne naklápať v stanovenom rozsahu. Môžete tak oveľa presnejšie regulovať množstvo svetla na vašej terase a dokonca si miernym naklopením lamiel vytvoriť na terase príjemné prúdenie vzduchu.
Zdroj obrázka:
Autor: Dimasik_sh / Shutterstock.com