asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nové „protieurozónové“ strany vyšli zo zákopov

 Aktuality
  • Otvorený list ministrovi vnútra: Kedy konečne začne vyšetrovanie porušovania ústavy a zákonov SR z minulosti? Už dávno mali byť vinníci vo väzbe. Nečinnosť vlády je príčinou toho, čo sa stalo 15. mája v Handlovej. Začne sa konať až po EU voľbách? Uveríme až potom, keď uvidíme!...
  • Voľme tých, ktorých chceme odmeniť!: Už je toho dosť. Nech už je po eurovoľbách, lebo zase všade vidíme tváre, ktoré už vidieť nechceme. Vyhrali sme už dvakrát, koľko krát ešte musíme vyhrať, aby už bolo všetko tak, ako sme očakávali? Nejde o nič, iba o dobré fleky! ...

Mení sa všetko: názory politikov, smernice politických strán, nálady a vkusy voličov, ekonomické trendy, stratégie predvolebných kampaní a pod. Najnovšie sa v Európskej únii zo zákopov vyrútili nové strany, ktoré mienia rozdrviť eurozónu.

08 November
2014 09:44:39.000000

Foto: http://blogs.ft.com


David Gardner v článku v renomovaných novinách Financial Times upozorňuje na nástup nových politických strán, ktoré vyzývajú, aby ich krajiny opustili eurozónu a celkovo ju žiadajú zrušiť. Poukazuje na to, že v Španielsku sa do čela prieskumov verejnej mienky dostala strana Podemos, ktorá vznikla iba v tomto roku. Za jediný mesiac strana Podemos zvýšila svoje preferencie o 100 percent!



Presne tak je to aj v Grécku. Na čele prieskumov oboch krajín sú strany, ktoré sú za okamžitý odchod ich krajín z eurozóny. Podobné tendencie sú stále populárnejšie vo Francúzsku, Veľkej Británii a v iných štátoch. Dokonca v najsilnejšej krajine EÚ v Nemecku sa objavila podobná politická sila - strana Alternatíva pre Nemecko.


Lídrom španielskeho Podemosu je 36-ročný Pablo Iglesias, ktorý sa živí prednáškami politických vied. Začína s politickou kariérou a mnohí tomuto charizmatickému človeku predpovedajú veľkolepú budúcnosť. Začiatky novej politickej strany boli dosť komplikované. Ich demonštrácie dosť tvrdo rozháňala polícia. Ťažkoodenci mlátili prívržencov strany Podemos hlava - nehlava v uliciach, keď protestovali proti skorumpovanej vláde na platforme s názvom „Reálna demokracia, teraz!“

Španielski aktivisti boli nútení z ulíc po neustálom mlátení na príkaz vlády odísť, a preto si začali hovoriť aj „Indignados“ (Rozhorčení). Neustále bitky ich nakoniec „k rozumu“ predsa len priviedli. Pochopili, že ak nechcú byť mlátení a túžia po zmene, musia sa organizovať podľa všeobecne platných zákonov ako politická strana. A 16. januára tohto roka si založili vlastnú politickú stranu - Podemos (v preklade Môžeme), do ktorej vstúpilo neuveriteľných 200 000 bežných ľudí z ulice.

Španielsky denník El Pais priniesol najnovšie výsledky prieskumov, z ktorých vyplýva, že strana Podemos už predbehla v podpore verejnosti obe hlavné politické strany v krajine. Za jediný mesiac vyskočila o šokujúcich 100 percent na úroveň 28 percent. Táto správa spôsobila neuveriteľné zdesenie nielen vo vládnych kruhoch Španielska, ale predovšetkým v EÚ a USA. Je totiž úplne možné, že s takýmto naštartovaným trendom strana Podemos onedlho  dosiahne neuveriteľnú podporu nadpolovičnej väčšiny všetkých voličov v Španielsku.


Činnosť tejto španielskej strany si všimli aj na Slovensku, hlavne tie strany a hnutia, ktoré majú rovnaké postoje. Napríklad Hnutiu O2H sa pozdáva, že Podemos, ako aj toto slovenské  hnutie, požaduje riadenie celej spoločnosti v závažných otázkach prostredníctvom referend.  „Áno, je to strana, ktorá požaduje zavedenie Reálnej demokracie, a teda nie je ani ľavicovou, a ani pravicovou stranou. Podemos je stranou občianskeho typu, ktorá neprivileguje žiadnu spoločenskú triedu, na úkor inej triedy. Je stranou, ktorá nerozdeľuje občanov na ľavicových a pravicových, ale práve naopak, preferuje rovnosť práv a povinností pred zákonom pre každého,“ prízvukujú na facebookovej stránke Hnutia O2H.

Taktiež členovia Hnutia O2H vítajú to, že Podemos mieni zaviesť nepodmienený základný príjem pre každého občana bez rozdielu. Má v programe kontrolu lobbingu, má pripravené konkrétne opatrenia proti vyvážaniu daní do daňových rajov obzvlášť pre veľké spoločnosti. Taktiež mieni zdaniť veľké a nadnárodné spoločnosti vyššou daňou. Žiada aj odvolanie Lisabonskej zmluvy alebo jej tvrdé oklieštenie, resp. opätovný návrat Španielska k suverenite. Požaduje sebestačnosť v domácej produkcii potravín a hodlá presadiť podporu malých a stredných producentov potravín a pod.  

„Hnutie O2H má okrem vyššie spomenutých bodov strany Podemos pripravený oveľa širší program na obnovu rozkradnutej a zdevastovanej ekonomiky, vymožiteľnosti práva, dodržiavanie Základných práv a slobôd, očistenie justície a verejného života. Taktiež však aj zvýšenie príjmov hlavne v prospech poddimenzovaných občanov a rázneho vylepšenia podmienok bežných ľudí, a to tak do času pred rozpadom eurozóny, ako aj po jej rozpade, Áno, zadlženosť krajín eurozóny je neudržateľná, čo nakoniec povedie k jej rozpadu, a to buď odchodom niektorej z krajín, tak ako je to spomenuté vyššie, alebo rozpadom verejných financií niektorej z krajín eurozóny,“ uvádza sa na stránke O2H.

„Nuž, a čo my na Slovensku? Na čo my čakáme? Na to, že všetky tie prospešné opatrenia namiesto nás zavedú tí, čo nás už 25 rokov v kuse okrádajú? Myslia si tí občania, ktorí si v duchu hovoria, že sú ľavičiari, že spravodlivosť a prosperitu na Slovensku zavedie pán premiér Fico? Veď to je nezmyselné bláznovstvo! Čo dokázal Smer za takmer 3 roky vládnutia? Aké predvolebné sľuby naplnil? Nič. Práve naopak, život na Slovensku sa počas vlády Smeru ešte výraznejšie zhoršil! Prosperitu a spravodlivosť na Slovensku nezabezpečí ani takzvaná pravica. Sú to presne takí istí zlodeji a úplatní klamári ako tí červení. Oba tábory totiž neslúžia občanom, ale finančným skupinám. Jediným liekom proti tomuto zločineckému systému vlády finančných skupín, ktorý z bežných ľudí urobil žobrákov a otrokov, je uzákonenie práva, aby občania smeli navrhovať, meniť, rušiť a schvaľovať zákony, tak ako to na Slovensku smú robiť iba politici, tak ako to požaduje Podemos, a tak ako to vo Švajčiarsku smú robiť nielen politici, ale aj bežní občania,“ zdôrazňuje sa na stránke O2H.

Na Slovensku tiež vznikajú nové politické strany a hnutia. Niektoré z nich takisto mienia zrušiť členstvo Slovenska v eurozóne. Pripravujú sa na „generálnu bitku“, aby dokázali zrealizovať svoje zámery. Parlamentné voľby sa blížia...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Voľme tých, ktorých chceme odmeniť!

 

Už je toho dosť. Nech už je po eurovoľbách, lebo zase všade vidíme tváre, ktoré už vidieť nechceme....

📅06.06.2024 0 1x 👤slavo
,