asfasdf ×

NázorObčana.sk

Helena Mezenská: „Odteraz sa budeme deliť na vlastencov a zapredancov!“

 Aktuality
  • Otvorený list ministrovi vnútra: Kedy konečne začne vyšetrovanie porušovania ústavy a zákonov SR z minulosti? Už dávno mali byť vinníci vo väzbe. Nečinnosť vlády je príčinou toho, čo sa stalo 15. mája v Handlovej. Začne sa konať až po EU voľbách? Uveríme až potom, keď uvidíme!...
  • Voľme tých, ktorých chceme odmeniť!: Už je toho dosť. Nech už je po eurovoľbách, lebo zase všade vidíme tváre, ktoré už vidieť nechceme. Vyhrali sme už dvakrát, koľko krát ešte musíme vyhrať, aby už bolo všetko tak, ako sme očakávali? Nejde o nič, iba o dobré fleky! ...

Prehrmeli komunálne voľby a zasa sa naši politici môžu venovať vysokej politike. Na domácej scéne sa pomaly pritvrdzuje a polarizuje: predsa sa blíži hlavná udalosť politického „olympijského“ cyklu – ďalšie parlamentné voľby.

16 November
2014 09:02:04

Foto: FB

Politici a strany hľadajú spolupracovníkov, dohadujú koalície a naopak sa rozchádzajú a štepia sa. Ako spievali chlapi z legendárneho Elánu – „Tak oblečme si dresy, keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kto za koho kope...“ Čím sú bližšie parlamentné voľby, tým sú hrany ostrejšie – jasnejšie vidíme, kto za koho kope. Obuli sa do toho aj média. Majú vlastné záujmy a čakajú na štedré „tringelty“ za budúce reklamné kampane. Propagandistická mašina zvýšila obrátky. Hovorí o tom aj poslankyňa Národnej rady SR Helena Mezenská.  

„Spustila sa propaganda. Samozrejme žhavá Západná a domáca zapredaná moc znova potrebuje svojho obetného baránka. Oltár pripravujú sami zradcovia. Obviňujú ho ako jediného z korupcie, ktorú aj oni páchali. Pod odvolanie premiéra sa podpísali i tí politici, ktorí nechali sprivatizovať celé strategické energetické hospodárstvo. Áno, aj poslanec Lipšic  bol niekoľko rokov vo vláde, ktorá sprivatizovala naše strategické subjekty a všetko, čo patrí nám všetkým. Kto má právo koho súdiť??“
 

Nešetrí média, pripomína, že mnohé z nich sú predajné. Nepoužíva síce obľúbené slovko ˇKuba Huďa „presstituti“ /možno také slovo ani nepozná/, ale aj bez toho poriadne „seká“ novinárov: „Neverte prosím kúpeným médiám. Robia na objednávku a podávajú nesprávne skreslené informácie. Znova nás ohlupujú. Nebuďme obeťami propagandy. Viem, ako deformovali a manipulovali informácie počas prezidentskej kampane, čo všetko stvárali o  mne – klamstvá a nič iné. Samozrejme potrebujú nás ako národ zrušiť, aby nás mohli ľahko ovládať a preto ponížia a znevážia každého národne cítiaceho človeka, ktorý by bol svetlým príkladom pre iných. Čo všetko sú schopní robiť pre moc a peniaze???. Zapredať vlastnú česť a svedomie. Či majú ho vôbec. Deformujú a umlčujú informácie. Po 25 rokoch by sme sa to mali konečne naučiť. Platí ich Západ a ten preto, že sa mu Fico vzoprel a chráni našu neutralitu, nevťahuje nás do štvavých hier a svetového konfliktu, ho chce odstrániť a odpáliť. Priezračné a nad slnko jasné,“ Helena Mezenská tak dokonca povedala aj zopár slov na obhajobu premiéra – prekvapenie?..
 

Varuje, aby sme sa nedali vlákať do pasce: „Korupcia, proti ktorej prirodzene i ja sama som, je dnes len zámienka a zásterka. Ide o viac, o našu bezpečnosť a neutralitu. Slovensko, okrem čistoty domáceho prostredia, potrebuje udržovať neutrálne, mierové a priateľské vzťahy so susednými krajinami a krajinami celého sveta. S Východom a Západom. Je to poslanie Slovenska, pretože je to srdce Európy a Európa je srdcom sveta. Potrebujeme uchovať pokoj a mier doma, v svojom srdci, lebo ak nebude tam, nebude nikde. Nezanedbajme svoje osudové poslanie uchovania a udržania mieru v Európe a vo svete. Je to naša dejinná úloha. Žijeme v prelomovej dobe a je veľmi dôležité aký zaujmeme postoj. A v celej tejto štvavej kauze pod zásterkou „odstránenia korupcie“ ide o ďaleko významnejšie a vážnejšie zámery. Dnes nechránime peniaze, ale naše holé životy,“ zdôrazňuje Mezenská.


Vyzýva, aby Slováci nepripustili žiadne tlaky a tendenčné vyvolané akcie, ktoré sú objednávkou na polarizáciu vzťahov vo svete, na polarizáciu medzi Východom a Západom. „My stojíme na križovatke a ak nebudeme predstavovať ukotvený a funkčný semafor,  môžeme svojou nedbanlivosťou spôsobiť „chaos a zmätok v celej premávke“. V celej Európe, na celom svete. A nebolo ho doteraz naozaj dosť? Slovensko má pred sebou dejinne významnú úlohu a poslanie. UCHOVAŤ POKOJ A NEUTRALITU VO SVETE. Veľmi veľká je naša zodpovednosť a preto neprepadnime žiadnym fingovaným a do pasce nás vťahujúcim manipulatívnym hrám a zradným zámerom,“ prízvukuje.


Tvrdí, že Slovensko má svoje poslanie – brániť mier: „Buďme pevní v svojom poznaní, kým sme a čo je naša úloha. Do ohňa dnešnou destabilizáciou pomerov v našej krajine prilievať netreba. Sme predurčení ako národ a krajina na túto úlohu a poslanie. Ak sa budeme zastávať pokoja a stability, mieru vo svete, nemôžeme nič pokaziť. Neutralizácia je správny postup a riešenie tam, kde páli a je napätie. Vedia to chemici a lekári. A to vedia aj zodpovední politici.
A preto aj touto formou z celého srdca prosím všetkých opozičných, aby si s plnou váhou a zodpovednosťou uvedomili čo činia a na čom sa podieľajú, aby nedestabilizovali vládu, ak sami nie sú alternatívou, lebo sú atomizovaní a rozbití a vládu dôrazne žiadam, aby skončila so všetkými nečistými zámermi pri správe našich prostriedkov. Nulová tolerancia k tunelovaniu verejných zdrojov,“ vyzýva Mezenská.

  
„Potrebujeme čistiť našu krajinu od korupčníkov a nezákonníkov, ale tak aby sme neohrozili našu vlastnú bezpečnosť a neutralitu. Bezpečnosť celého sveta. Z pomedzi všetkých vládnych predstaviteľov dnes o nej hovorí iba premiér R. Fico. A ja ho v tom plne podporujem. Veď ako inak, kto iní, ak nie ženy v politike si majú zastať túto úlohu. Ženy majú strážiť pokoj a harmóniu v našej krajine. Kto iný, ak nie ženy majú strážiť naše životy a chrániť oheň v našom spoločnom rodinnom krbe?“ pýta sa Helena Mezenská.

„Ukázalo sa aká zradná a manipulatívna, lišiacka vie byť politika. Sama som z toho v nemom úžase. Jedno však určite viem. Chráňme pokoj a mier, stabilitu v našej zemi, len toto je cesta ako uchovať pokoj a harmóniu vo svete. Kde nie je kľud, tam zákonite nie sú ani správne riešenia. Prosím všetkých ľudí dobrej vôle, aby posolstvo potreby zachovania pokoja, mieru a slobody jednotlivca a národov šírili všade. Nech svetlo, čistota, pokoj a láska vyviera z našej krajiny, ako zo srdca do celého sveta. Je to úloha a poslanie nielen politikov, ale všetkých ľudí. Všetci nesieme zodpovednosť za to, kde a ako žijeme. Nesieme zodpovednosť za to, aká je prítomnosť a budúci vývoj. Dnes pokladáme jeho základy,“ prízvukuje poslankyňa.


„Je smutné, že až pod ťarchou svetového konfliktu dochádza k očisťovaniu od korupcie v našej krajine. Ale sú to súbežne procesy. Odstupovanie tých, čo nerobia v dobrej viere pre národ so súčasným udržiavaním neutrality našej krajiny. Žiaden diktát a zásahy zvonka nie sú podstatné a nemôžu nás obmedzovať v našej slobodnej národnej vôli. Treba uchovať pokoj, neutralitu. Žiadna zmluva a nesprávny pakt nemôžu byť viac ako ľudský život a jeho ochrana.
Každá zmluva, ktorá vnáša nenávisť a ohrozenie ľudských životov, je nesprávna a nesprávne je sa jej v nevedomí, neslobode a manipulácii podriaďovať. Každá krajina a národ je slobodný a žiadne spoločenstvo a tlak zvonka túto suverenitu nesmú ohroziť. Nepripusťme v potrebe uchovania slobody, pokoja a neutrality, násilný diktát nikoho,“ zdôrazňuje Mezenská.


Hovorí, že korupcia, aj keď sa jej o tom píše ťažko, je dnes problém zástupný. O falošnosti  celého spusteného plánu „primárne odstrániť korupciu“, svedčí i to, že odvolanie spúšťajú politici, ktorí sami zlyhali a boli skompromitovaní. Nemajú právo súdiť a čistiť pred prahom iného, ak pred svojim nemajú čisto.

„Nepripusťme, aby súdili tí, čo nemajú právo súdiť. Tí, čo dnes súdia, keď boli pri moci rovnako zlyhali. Ak pred zodpovednosť za korupciu stávame dnes pred verejný súd premiéra, treba pred neho postaviť všetkých. Pre spravodlivosť. Žiadna selektívna spravodlivosť. Všetkých doterajších ministrov a poslancov, ktorí sú podozriví a ktorí sa nehanbia odsúdiť iba jedného. V spise Gorily ich bolo dosť. Nie iba jedného obetného baránka proti, ktorému sa všetci, čo sa pri ňom nabalili spykli a teraz ho zrádzajú,“ navrhuje politička.


„Neverte politikom, čo účelovo robia pre Západ a neverte ani tým aktivistom, ktorí im ako platení žoldnieri v tom slúžia. Nedajme si zobrať našu slobodu, ovládať sa cudzími mocenskými silami. Nech konečne národ slovenský sa prebudí a oslobodí sa od kolonizátorov, ktorí nás totálne klamstvami ovládli. Zneužili našu dôveru a nekonfliktnosť.
Nastal čas národnej obrody a prebudenia. ČAS NÁVRATU VLASTENECTVA. Odteraz sa nebudeme deliť na strany a regióny, ale na VLASTENCOV A ZAPREDANCOV. Majme s nimi zľutovanie a opravme ich postoje a konanie,“ vyzýva poslankyňa Národnej rady SR Helena Mezenská..

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

97 %
(32 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Voľme tých, ktorých chceme odmeniť!

 

Už je toho dosť. Nech už je po eurovoľbách, lebo zase všade vidíme tváre, ktoré už vidieť nechceme....

📅06.06.2024 0 369x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,