asfasdf ×

NázorObčana.sk

Helena Mezenská: „Som proti zmanipulovaným protestom a demonštráciám“

 Aktuality

Poslankyňa Národnej rady SR Helena Mezenská sa najnovšie vyjadrila o klamstvách médií, podivnej „amerikanizácii“ a majdanových akciách v uliciach slovenských miest. Hľadá odpoveď, kto a prečo sa snaží manipulovať s občanmi.

02 December
2014 21:25:23

Foto: Facebook

Poukazuje na cenzúru a deformáciu objektívnych informácií v médiách: „Všetci veľmi dobre viete, akej cenzúre a deformácii objektívnych informácii podliehajú čoraz viac mainstreamové médiá. V nich vidieť čoraz vyšší stupeň ich manipulatívnej amerikanizácie. Zrejme týmto procesom „by mala“ prejsť aj naša spoločnosť.

Upozorňuje občanov, aby sa nenechali vtiahnuť do zmanipulovaných protestov v uliciach: „Všetkých vedomých a bdelých občanov prosím, aby sa nenechali vmanipulovať do protestných majdánových akcií na uliciach. Nech je pre nás veľkou výstrahou to, čo sa udialo po Majdane na Ukrajine. My násilie, krv a stratu ľudských životov v našej zemi nepotrebujeme. Nepotrebujeme destabilizovať krajinu a vnášať do spoločnosti nenávisť a napätie. Zachovajme preto pokoj a rozvahu. Nadhľad.“


Nebojí sa hovoriť o korupcii: „Znova opäť s odstupom niekoľkých dní chcem upozorniť, že korupcia, s ktorou má vláda R. Fica skutočný problém, tak ako všetky vlády doteraz, je iba zásterkou na rozbitie a destabilizáciu našej krajiny. Nijako neospravedlňujem korupciu, s ktorou sa, verím, že pod tlakom a zostreným drobnohľadom verejnosti raz a navždy urobí poriadok. Avšak povalenie a sústredené zameranie na R. Fica, ktorý je podľa mňa sám rád, že sa môže zbavovať korupčníkov a zradcov okolo seba, je trestom za to, že neslúži vojnovým štvavým zámerom NATO a koristníckym záujmom zbrojárskeho priemyslu. Napokon rovnakému nátlaku zmanipulovanej ulice nie náhodou dnes čelí aj český prezident Zeman a maďarský premiér Orban. Opoziční poslanci, znova účelovo ťahajúci Vás na ulice kričia o korupcii, vytrhnuté z kontextu všetkých širších zahraničnopolitických súvislosti. Verím, že viete prečo? Verím, že viete prečo ten oklieštený účel a posadnutý hon na „zajaca“.

Prezradila, že čítala vyjadrenia premiéra Fica v Extraplus o tom, že je proti vstupu akýchkoľvek vojsk na naše územie. „Je proti tomu, aby sa v krajinách NATO zvyšovali  rozpočty pre západných zbrojárskych magnátov a rovnako je proti tomu, aby sa na Slovensku a aj v mojom rodnom meste Poprade stavali vojenské základne. Upozornil na to, že takýmto konaním je vážne ohrozená bezpečnosť a životy nášho obyvateľstva. Samozrejme, že s takýmto postojom vadí rozbehnutej vojenskej mašinérii dobývajúcej svety, cudzie územia a strategické surovinové zdroje. Kde prišlo NATO, všade tam pod zásterkou "ochrany ľudských práv" spôsobilo rozvrat a nepokoj. Hotové peklo na Zemi. Stav na Ukrajine je toho jasným dôkazom. A to potrebujeme na Slovensku?“ kladie rétorickú otázku H. Mezenská.

 
„Každým dňom sa potvrdzuje, že v odvolaní Fica to je skutočný a pravý dôvod, pre ktorý ho chcú dovtedy hádajúci sa a medzi sebou rozoštvaní, dnes účelovo spojení opoziční solitérii na objednávku americkej ambasády a pre politický kapitál povaliť. Ja sa s R. Ficom v ochrane bezpečnostných záujmoch plne stotožňujem a cítim, že potrebuje aj našu čo najširšiu občiansku podporu. Nepotrebujeme na Slovensku žiadne vojská, ani vojenské základne, pre ktoré sa naše územie stane vojenským terčom a nepotrebujeme v situácii, keď nie je „na chleba“ plniť ziskami vrecká zbrojárskych magnátov,“ tvrdí poslankyňa.


Poukazuje na to, že dnes zmanipulované protesty a demonštrácie, krik ľudí na ulici skutočnú zmenu neprinesú. „Skutočnou zmenou bude naše uvedomenie, ktoré sa uskutočňuje v kľude a tichu v našej mysli a srdci. Zahĺbte sa do ticha svojho vnútra a verím, že tam nájdete odpoveď pre vytvorenie vlastného správneho postoja. Na postoji každého jednotlivca dnes veľmi záleží a ja som presvedčená, že poučení chybami a prežitou skúsenosťou, budeme vedieť čo robiť,“ povedala v závere poslankyňa Národnej rady SR Helena Mezenská. .

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

91 %
(451 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,