Názor občana určite má právo na život. Dupľom – ak je to celkom správny názor. Pred 10 hodinami sa na Facebookovej stránke Slobodného vysielača objavil podobný názor, ktorý prezentoval Peter Čalovka. Je veľmi zaujímavý...
Foto: http://truthfall.com
Netvrdím, že na 100 percent súhlasím s tým, čo hovorí, ale vo veľkej väčšine má absolútnu pravdu. Prinášame názor tohto občana v plnom zmení – tak, ako to napísal.
„Peter Čalovka sa na žiadosť niektorých poslucháčov vyjadruje k aktuálnemu problému.
V posledných dňoch sa objavili konšpiračné správy, napríklad o návšteve prezidenta Hollanda /na snímke – pozn. aut./ v Moskve. Vyzerá to tak, že do konca roka bude takýchto správ viac. Nedajte sa zmiatnuť
Priatelia nepanikujte.
Vysvetlenie:
EU pod tlakom USA použila proti Rusku jednu zo sankcií "slamených hláv z EU" v oblasti plynu. Zastavila stavbu Južného potoku.
Následne Putin podpísal s prezidentom Rakúska dohodu o dostavaní Južného potoku.
Následne EU donútila Bulharsko, ktoré je jednou z krajín stavajúcich tzv. plynovod Južný potok, ktorý sa staval okrem iného ako bezpečnostný by-pass do Európy, zastaviť práce na plynovode.
Bulharsko, jedna z najchudobnejších krajín EU, malo z tohto plynovodu mať čoskoro príjem cca 450 miliónov eur ročne a údajne má do plynovodu preinvestovaných 4 mld. Eur. Problém je aj v aktuálnej politike EÚ v oblasti sieťových odvetví, kam patrí aj plynovod. Ide o tzv. tretí balík opatrení EÚ pre plynárenstvo, ktorý mal výrazne obmedziť Rusko pri predaji svojho plynu do EÚ.
Ide o veľmi zložitú geopolitickú hru. EU pod rôznymi argumentmi odďaľovalo rozostavanosť a dostavbu Južného potoka, aby v končenom dôsledku dostala pod kontrolu plynové zdroje v Azerbajdžane, ako alternatívny plynový zdroj pod kontrolou NATO, resp. EÚ.
Sankcie proti Ruska boli iba zámienkou na ďalšie zdržanie projektu. Celá vec bola ešte spojená s manipuláciou iránskych sankcií, aby sa odblokovali potenciálne dodávky iránskeho plynu do tejto vetvy plynovodu.
Rusko najprv viac krát veľmi slušne upozornilo na to, že jednou zo sankcií by mohlo byť odstúpenie Ruska od projektu.
Nakoniec sa stalo toto:
Rusko definitívne a nastálo odstúpilo od projektu Južného potoku. Všetok tok plynu pôvodne určeného pre EU sa presmeruje cez Čierne more - priamo do Turecka. To je konečné rozhodnutie.
Z toho vyplýva:
1. EÚ je približne na 40 % závislá od ruského plynu (závisí od jednotlivých prognóz budúcej spotreby), ktorý sa z titulu existujúcich plynovodov nedá ničím iným nahradiť.
2. Týmto krokom Ukrajina ako strategický tranzitér ruského plynu stráca svoj význam a Západ o ňu už nebude mať taký záujem.
3. Do EÚ potečie menej plynu.
4. Rusko bude dávať do Ukrajiny podľa všetkého plyn iba pre ukrajinskú spotrebu. Všetok plyn pôjde do Turecka, kde sa pre EÚ otvorí plynový "hub", tzn. centrálne predajné miesto.
5. Týmto všetku kontrolu nad plynom do EÚ dostalo Turecko.
6. USA budú tlačiť na Turecko aby to odmietli.
7. Turecko, ktoré 50 rokov čaká na vstup do EÚ dostalo za svoje márne čakanie zadosťučinenie a bude sa orientovať na Rusko, jeho colnú úniu a ďalšie regionálne ekonomické zväzy.
8. Všetky tieto súvislosti a celý tento vývoj bol jasný každému normálnemu analytikovi už v marci tohto roku. Iba nie slameným hlavám v Bruseli.
9. Slovensko s najväčšou pravdepodobnosťou dôjde o väčšinu peňazí z tranzitu a EÚ bude kupovať drahší ruský plyn v Turecku.
10. Jedna nemenovaná slamená hlava z vedenia EÚ si chcela urobiť meno na absurdnej myšlienke centrálneho nákupu plynu od RF, cieľom čoho táto slamená hlava chcela získať Európou kontrolované ceny ruského plynu.
10. Rusko a Turecko na tom oba ekonomicky získajú, Rusko sa zbavilo vplyvu politicko-ekonomických intríg EÚ.
Holland, nakoľko Francúzsko je na konci ruského plynovodu v EÚ, si uvedomil katastrofu, ktorá vznikla. EÚ hrozí plynový deficit a ten sa nebude dať kompenzovať bridlicovým plynom z USA, ako to slamený hlava spoza oceánu sľubovala.
Holland sa NEMOHOL POROZPRÁVAŤ S PUTINOM TELEFONICKY, PRETOŽE VŠETKY TELEFÓNY ŠÉFOV EÚ SÚ ODPOČÚVANÉ USA. Preto sa stretnutie konalo osobne. Zrejme toto bolo hlavnou témou spomínaného rozhovoru.“
Autor popritom veľmi stručne skomentoval ah ďalšie dve témy: predaj Rusku lodí Mistral a posilenenie protivzdušnej obrany Moskvy: „Téma lodí "Mistrál" je v porovnaní s daným problémom absolútne bezvýznamná. Ako aj ďalšia správa: „...dnes ráno vydal rozkaz k okamžitému rozmiestnení mobilných vzdušných obranných systému S-400 Triumph a Pancir-S1 a radarovej stanice Kasta do centra Moskvy.“ No a? Ide o rozmiestnenie vojsk protivzdušnej obrany Ruska v menovanej lokalite v Moskve. Žiadna vojna sa nechystá a žiadny nový koniec sveta nebude.“