asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Iniciátorom súčasného konfliktu na Ukrajine sú USA,“ tvrdí tajomník ruskej Rady Bezpečnosti Nikolaj Patrušev

 Aktuality

Tajomník Rady bezpečnosti Ruska nekladie servítku pred ústa a kým Washington obviňuje Rusko, že údajne zapríčinilo ukrajinskú krízu, Patrušev tvrdí pravý opak: „Iniciátorom súčasného konfliktu na Ukrajine je Washington.“

04 Júl
2015 23:44:18

 

Foto: http://joinfo.ua

Prízvukuje, že ak Biely dom nebude mať záujem o to, aby normalizoval situáciu na Ukrajine, občianska vojna v tejto krajine potrvá ešte dlho. „Všetko zapríčinili Spojené štáty. Práve Washington inicioval štátny prevrat, „inštaloval“ nové vedenie na čele krajiny. Myslím si, že európske krajiny, ktoré sú účastníkmi minských dohôd, sú zainteresované v tom, aby sa situácia na Ukrajine normalizovala,“ podčiarkol.

„Ak Spojené štáty nezmenia svoju pozíciu, kríza potrvá dlho. Ale ak USA predsa podniknú kroky, aby situáciu upokojili, všetko sa vráti do normálu. Niet pochýb, že príčinou všetkého, čo sa teraz deje na Ukrajine, sú Spojené štáty a všetko ostatné sú následky,“ zdôraznil.

„Keď niekto tvrdí, že práve Rusko ovplyvňuje situáciu na Ukrajine, musí sa najprv pozrieť na to, ako sa situácia rozvíjala: ako sa to všetko a prečo začalo, čo boli skutočné príčiny a čo sú následky. Opakujem: nemôžeme si mýliť príčiny a následky! Inak niekto začne tvrdiť, že vietor fúka preto, že sa hýbu stromy. Nie. Všetko je naopak. Presne s takých pozícií treba pristupovať aj k hodnoteniu situácie na Ukrajine,“ prízvukuje Patrušev.

Nikolaj Patrušev pripomenul, že predtým, počas zasadnutia Rady bezpečnosti Ruska prezident Vladimír Putin vyhlásil, že vinníkmi ukrajinskej krízy sú práve ti, ktorí uvaľujú sankcie voči Rusku.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,