asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zvolebnieva: „Agenda 2020 - 6 krokov, aby sa doma oplatilo žiť, pracovať a podnikať“ alebo novinky na pravicovom strategickom poli

 Aktuality

Priatelia, cítite to vo vzduchu? Zvolebnieva... Vláda začína aktívnejšie vychvaľovať svoje úspechy a pripravuje predvolebné „sociálne balíčky“. Slovenská pravica sa mobilizuje. Konečne sa zisťuje, že vraj má aj nejaký program, ba aj svoju víziu.

05 Júl
2015 22:13:45

 

Foto: hnoline

Politici sa pripravujú na veľké výlety po regiónoch Slovenska – je tu práve ten čas, keď si partaigenosse raz za 4 roky spomenú aj na tých nešťastníkov – voličov. Po voľbách si na nich – ako vždy – zasa zabudnú... Niektoré politické strany sa dávajú dokopy v podivuhodných koalíciách. Zjavne nevedia počítať: myslia si, že 1 + 1 rovná sa 2. Vo všeobecnosti to platí, ale v politike je tá matematika skôr opačná: ak sa zjednotia politici alebo politické strany, ktoré nič iné, okrem naháňania preferencií, nezaujíma, práve tie preferencie /percentá/ stratia. Práve jedna podobná koalícia vznikla pred pár dňami. Nepochybujte, v marci bude mať menej percent ako dnes – je to zákon politickej matematiky...   

SaSkári sa nechystajú spájať do koalícií, ale prezentujú svoj nový program. Richard Sulík,  ktorý sa v ostatnom čase preslávil celkom opodstatnenou kritikou činnosti „bruselského krúžku“, zobudil kamarátov a spolu pripravili novú víziu pre Slovensko. Tvrdia, že po desiatich rokoch prešľapovania na mieste potrebuje Slovensko reformy ako soľ.

„Reformy, ktoré výrazne zlepšia podnikateľské prostredie, lebo len ak sa bude dariť živnostníkom a zamestnávateľom, stúpne počet pracovných miest a následne priemerná mzda. Preto sme v piatok predstavili náš ekonomický reformný program AGENDA 2020 – 6 krokov, aby sa na Slovensku opäť oplatilo pracovať, podnikať a žiť. AGENDA 2020 obsahuje veľké reformy, ako poctivá Rovná daň (15%), Odvodový bonus, či Zákonník práce pre viac slobody, ale aj množstvo konkrétnych opatrení pre zníženie administratívnej či finančnej záťaže, pre odstránenie bariér či deformácií v podnikaní, zníženie byrokracie a boj proti korupcii. Naopak opatrenia typu „chceme svetový mier“ v ňom nenájdete. Z celkom 150 návrhov je 40 vykonateľných nielen okamžite, ale aj bez dopadu na štátny rozpočet,“ vysvetľujú autori tejto najnovšej iniciatívy.

Realizáciu ostatných predložených návrhov autori rozplánovali na celé volebné obdobie, aby bola možná dôkladná legislatívna príprava a zároveň boli ich návrhy v súčte rozpočtovo neutrálne. AGENDA 2020 pozostáva z veľkých reforiem – zásadná reforma odvodov (Odvodový bonus), liberálny zákonník práce, opätovné a dôsledné zavedenie Rovnej dane – a z množstva drobných a konkrétnych návrhov, ktoré, ako sa domnievajú autori tohto projektu, ako celok výrazne zlepšia podnikateľské prostredie a ktoré zo Slovenska spravia miesto, kde sa oplatí žiť, pracovať a podnikať.

„Som presvedčený, že predkladáme kvalitný ekonomický program, ktorý sme konzultovali s viacerými odborníkmi. Napríklad kapitolu k trhu práce s Ivanou Molnárovou, šéfkou Profesia s.r.o alebo kapitolu k boju proti korupcii s Gabrielom Šipošom, šéfom Transparency International Slovensko. Zároveň sme si vedomí, že vždy je čo zlepšovať. Preto by som všetkých čitateľov, podnikateľov, zamestnancov a našich voličov chcel láskavo poprosiť o akékoľvek pripomienky smerujúce k zlepšeniu AGENDY 2020. Vaše pripomienky posielajte prosím priamo našej podpredsedníčke Jane Kiššovej (kontakt je na http://www.strana-sas.sk/),  ktorá v spolupráci s ostatnými členmi tímu (Jurzyca, Mihál, Rajtár, Galko, Sulík) reformný program AGENDA 2020 vypracovala,“ vysvetľuje Richard Sulík.


Dodáva, že celé leto „odborná porota“ bude návrhy občanov zapracovávať a začiatkom jesene predstaví konečnú verziu ekonomického reformného programu AGENDA 2020. Autori tohto programu sa budú snažiť stretnúť aj s pravicovými politickými stranami a dúfať, že si čo najviac z ich ekonomického reformného programu osvoja. „To, samozrejme, nemení nič na skutočnosti, že bez SaS reformná vláda v tejto krajine nevznikne,“ tvrdí Richard Sulík.

S reformným programom AGENDA 2020 sa môžete oboznámiť tu:

http://www.strana-sas.sk/file/4107/2015_06_30_Agenda_2020_FINAL4%20%281%29.pdf

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,