asfasdf ×

NázorObčana.sk

Polícia v Arménsku ukončila dvojtýždňový „Majdan“. Barikády rozobrali v priebehu 10 minút, zadržali 60 aktivistov

 Aktuality

Udalosti v Jerevane nabrali rýchly spad. Demonštranti vyhlásili vláde ultimátum do 21. hodiny. Večer však na Bagramianovej triede nebudú môcť oznámiť ľudu, ako mienia pokračovať ďalej. Ich hlavný tábor zlikvidovali - predbehla ich totiž polícia...

06 Júl
2015 13:43:32

 

Foto: http://news.am

Na pravé poludnie sa na Bagramianovej triede objavili jedni z najvyšších policajných dôstojníkov krajiny – zástupca riaditeľa Policajného zboru Arménska Unan Pogosian a  zástupca policajného riaditeľa hlavného mesta Arménska Valerij Osipian. Požiadali, aby demonštranti odstránili barikády zo smetných nádob a odblokovali premávku na jednej z centrálnych ulíc arménskej metropoly. Navrhli, aby demonštranti presťahovali na Námestie slobody a pripojili sa k ďalšej skupine demonštrantov, alebo aby presťahovali na chodník a umožnili obnoviť premávku na Bagramianovej triede. 

Ich slová podporil „vážny argument“. Na Bagramianovej triede sa objavilo niekoľko desiatok „seriózne naladených“ mužov v maskáčoch a červených baretoch. Vytvorili múr pred barikádou zo smetných nádob. Vytvorili aj ďalší múr – pozdĺž ulice. Policajní dôstojníci zopakovali svoju požiadavku: dali demonštrantom hodinu, aby uvoľnili cestu.

Keďže demonštranti zasa rázne odmietli požiadavku policajtov, do hry sa zamiešali aj pracovníci spoločnosti komunálnych služieb Sanitek. Presne o 12.30. hod. začali rozoberať barikády zo smetných nádob. Demonštrantov, ktorí svojimi telami bránili barikádu, policajti odvádzali preč. Celkovo tak zadržali 60 mladých ľudí.

V priebehu 10 minút polícia a pracovníci komunálnych služieb rozobrali barikádu a po 2 týždňoch obnovili premávku na Bagramianovej triede. Líder tejto protestnej skupiny David Sanasarian ako aj člen iniciatívnej skupiny „Rozkrádaniu – nie!“, ktorá stanuje na susednom Námestí slobody, novinárom povedali, že dnes večer vystúpia so svojim stanoviskom a oznámia, ako budú pokračovať ďalej v protestoch.  

Na otázku lídra politickej strany Prekvitajúce Arménsko Naiŕy Zgrabianovej, kedy polícia oslobodí zadržaných demonštrantov a či ich mieni zadržiavať dlhšie ako „zákonných“ 3 hodiny, Unan Pogosian odpovedal, že ich onedlho pustia. „Určite to bude skôr ako o 3 hodiny,“ zdôraznil Pogosian. Organizátori protestnej akcie pohrozili, že adekvátne odpovedia na tento policajný zásah, a prezradili, že večer oznámia svoje stanovisko. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,