asfasdf ×

NázorObčana.sk

Najprv si zašil ústa a potom vyhlásil hladovku alebo rozmary arménskeho „Majdanu“

 Aktuality

Arménsky „Majdan“ stále prekvapuje svetovú verejnosť. Polícia nemláti demonštrantov, tí do policajtov nehádžu molotové koktaily, sedia na námestí, aj keď sa už na niečom dohodli s vládou, spievajú, tancujú, zabávajú sa – to je protestná akcia!..

08 Júl
2015 22:23:57

 

Foto: http://hayastannews.com/

Samozrejme, sú tam aj vážnejšie veci. Nepokojné demonštranti začínajú dávať bokom ekonomické a vyzdvihujú už politické požiadavky. Dvaja sa dokonca pokúsili hladovať. Vydržali však iba necelé dva dní a sanitka ich odviezla do nemocnice: odtučňovacia kúra sa nevydarila. Nevoľno pocítil aj jeden z lídrov protestnej skupiny – arménske média uvádzajú, že asi príliš dlho kričal do megafónu a to mu uškodilo.

Stávajú sa na Námestí slobody v Jerevane aj čudnejšie epizódy. Napríklad už dva dní púta pozornosť médií, verejnosti a polície 28-ročný demonštrant Ovanes Karapetian. Najprv predvčerom na protest proti konaniu vlády... zašil si ústa!.. Čo tým chcel naznačiť? Dozvedieť sa to nedokázali ani novinári, pretože demonštrant so zašitými ústami nemohol hovoriť a vysvetliť svoj čin.

Navyše vyskytol sa ešte jeden problém. Pochopiteľne, človek so zašitými ústami nemôže sa rozprávať, ale ani jesť. Ale Karapetian si tak poctivo zašil ústa, že nemohol ani piť – dokonca  ani cez slamku! Včera ho kamaráti predsa prihovorili, aby sa tejto drastickej formy protestu vzdal. Bol taký bezvládny, že ho sanitkou museli odviezť do nemocnice, kde mu dali preč švy a „otvorili ústa“. Koniec problému? Kdeže! 

Neúnavný demonštrant sa vrátil do stanového táboru na Námestí slobody a... pre zmenu vyhlásil hladovku. Tvrdí, že mieni dlhšie pokračovať v podobnej forme protestu. Ironickí novinári hneď vysvetlili jeho ďalší rozmar: švy z úst Karapetianovi síce dali preč, ale predsa ho tie ústa určite bolia, má problémy s prijímaním stravy  – a preto vyhlásil hladovku!..

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,