asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Poľsku pokračuje „vojna proti banderovským pomníkom“

 Aktuality

V Poľsku narastá averzia voči konaniu súčasného vedenia Ukrajiny. Pritom Ukrajincom pripomínajú aj hriechy z minulosti, ktorých sa dopustili voči Poliakom. V tejto súvislosti tu začali aj svojráznu „vojnu“ proti ukrajinským banderovským pomníkom.

13 Júl
2015 22:06:07.000000

 

Foto: kresy.pl

Poliaci začali demolovať a zvláštne „modernizovať“ niektoré pomníky a memoriály, ktoré majú aspoň nejaké spojenie s banderovcami, zabijakmi z ukrajinských ozbrojených zložiek z čias druhej svetovej vojny - OUN a UPA. Portál Kresy.pl uvádza, že v Poľsku nikto nemieni vyšetrovať tieto prípady ničenia a hanobenia pomníkov OUN a UPA, pretože v tejto súvislosti nik sa neobrátil na políciu a nepodal trestné oznámenie.

Poľské média prízvukujú, že by to ani nebolo vhodné, pretože v Poľsku stále silnejú  protibanderovské, protinacistické a protiukrajinské názory. Prednedávnom polícia zaregistrovala dva prípady ničenia pomníkov UPA v mestách Radruzs a Werchatej. „V súčasnosti nič sa nedeje. Nik nepodal trestné oznámenie a nikto neprevzal na seba zodpovednosť za ničenie týchto pomníkov,“ uviedol zástupca polície Marián Sochan.

Medzitým na jednom zo zničených banderovských pomníkov neznámi „architekti“ vybudovali nový pomník: dali preč tabuľku s menami banderovcov, ktorí zahynuli, a umiestnili tam inú tabuľku: „Na pamiatku beštiálne zavraždených Poliakov, ktorých zabili banderovci. Pamätáme si.“   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,