asfasdf ×

NázorObčana.sk

Brusel klame: Gruzínsko sa nepripojilo k sankciám voči Rusku - poplašná správa Rady Európy je obyčajným klamstvom

 Aktuality
  • Otvorený list ministrovi vnútra: Kedy konečne začne vyšetrovanie porušovania ústavy a zákonov SR z minulosti? Už dávno mali byť vinníci vo väzbe. Nečinnosť vlády je príčinou toho, čo sa stalo 15. mája v Handlovej. Začne sa konať až po EU voľbách? Uveríme až potom, keď uvidíme!...
  • Voľme tých, ktorých chceme odmeniť!: Už je toho dosť. Nech už je po eurovoľbách, lebo zase všade vidíme tváre, ktoré už vidieť nechceme. Vyhrali sme už dvakrát, koľko krát ešte musíme vyhrať, aby už bolo všetko tak, ako sme očakávali? Nejde o nič, iba o dobré fleky! ...

Táto epizóda by bola dosť smiešna – keby nebola pomerne smutná. Z Bruselu do celého sveta sa rozšírila správa: k sankciám voči Rusku sa pripojila Čierna Hora, Albánsko, Island, Nórsko, Lichtenštajnsko, Ukrajina a Gruzínsko. Nebola to celkom pravda.

01 August
2015 07:43:25.000000

 

Foto: Facebook

Niet sa čomu čudovať, že nátlaku USA a EÚ podľahli štáty – trpaslíci a „bojujúca proti agresorovi“ Ukrajina – krajiny, ktoré sú takmer úplne závislé na „veľkých šéfoch“. Čo sa týka Gruzínska, situácia je tam iná, ako za čias prezidenta Saakašviliho. Gruzínsku sa začína vracať zdravý rozum: vedenie krajiny pochopilo, že ani USA, ani EÚ mu nepomôže a krajinu nenakŕmi. A žiadne sankcie Gruzínsko voči Rusku nevyhlásilo – a to aj napriek veľkému tlaku zo strany Washingtonu a Bruselu.  

„Rada Európy vlani v júni v súvislosti s udalosťami na Ukrajine uvalila 12 rôznych sankcií na Rusko. Gruzínsko 23. júna 2014 sa pripojilo iba k jednej z týchto sankcií, ktorá sa týkala exportu produkcie vyrábanej v Sevastopole a na Kryme. Rada Európy 19. júla tohto roka automaticky predlžila tieto sankcie ešte na 1 rok. Gruzínsko nepodnikalo žiadne nové opatrenia a neuvalilo na Rusko žiadne nové sankcie,“ uviedol špeciálny zástupca gruzínskej vlády pre vzťahy s Ruskom Zurab Abašidze. 

Ruské média si všímajú, že Gruzínsko pomaly mení svoju politiku. Samozrejme, zatiaľ je predsa viac orientované na EÚ a USA, ako na Moskvu, ale predsa sa už nesnaží vyvolávať hlučné škandály s Ruskom. Novinári pripomínajú, že za čias Sovietskeho zväzu práve gruzínski lídri spolu s s troma pobaltskými republikami najhlasnejšie žiadali zrušiť ZSSR. Pripomínajú aj dve vojny – v r. 1992 a 2008, keď Gruzínsko vyprovokovalo konflikty voči Abcházsku a Južnému Osetsku, ale z agresie obviňovalo Rusko. Ale niečo sa zmenilo.   

Prečo? Niektorí analytici sa domnievajú, že gruzínske vedenie si konečne vzalo rozum do hrsti. Gruzínsko už nechce vojny a konflikty, „prejedlo sa“ militarizmom, nacionalizmom, protiruskou propagandou. Už nechce riešiť všetky problémy za pomoci násilia. Gruzínski lídri zistili, že Brusel a Washington nepomôžu a nenakŕmia obyvateľov krajiny. Gruzínsko chce obchodovať s Ruskom a obnovovať takmer zničené vzťahy. Preto nepotrebuje uvaľovať na Rusko sankcie. Niektorí analytici sa domnievajú, že Gruzínsko sa začína uzdravovať. Sú presvedčení, že na rade je Ukrajina, aj keď poznamenávajú, že tam ten proces sa začne neskôr a bude trvať veľmi dlho.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(16 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Voľme tých, ktorých chceme odmeniť!

 

Už je toho dosť. Nech už je po eurovoľbách, lebo zase všade vidíme tváre, ktoré už vidieť nechceme....

📅06.06.2024 0 1x 👤slavo
,