asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: „Treba uzavrieť hranice a zriadiť extrateritoriálne utečenecké tábory“

 Aktuality

Slovenský europoslanec Richard Sulík komentoval možnosti vzdelávania detí utečencov. Odvoláva sa na slová úradujúceho predstaviteľa Rady, Nicholasa Schmita, ktorý v pléne hovoril o deťoch utečencov, ktoré nechodia už dva roky do školy.

10 Október
2015 18:36:23

 

Foto: Sulik.sk

Hovorí, že na jednej strane je úplne pochopiteľné, že utečenci sa usilujú pre svoje deti zabezpečiť lepší život a dopriať im vzdelanie, čo v mnohých prípadoch nie je možné v ich domovských krajinách. Na strane druhej však nie je vo finančných ani organizačných kapacitách Európskej únie zabezpečiť vzdelanie pre všetky deti na svete. Podotýka, že je nevyhnutné zriadiť extrateritoriálne utečenecké tábory a na základe posúdenia žiadostí o azyl v súlade so Ženevskou konvenciou a národnými legislatívami pomôcť aspoň tomu percentu utečencov, ktoré spĺňa uvedené azylové podmienky.

Slovenský europoslanec reagoval na tieto slová Nicolasa Schmita: „Jeden otec rodiny mi takto odpovedal na otázku: „Prečo som podstúpil všetky tie riziká, dostať sa do Európy?“ -  „Jednoducho, preto, že moje deti už dva roky nevideli školu!..“

Richard Sulík pripomenul, že prebehla rozprava k poslednej Rade, teda stretnutiu ministerských predsedov, a zaujala ho poznámka Nikolasa Schmita, že vie o rodine v utečeneckom tábore, kde deti už dva roky nechodia do školy. A on im rozumie, že chcú utekať a že utiekli do Európy, lebo deti nechodia dva roky do školy a už to nevydržali.

„Ono to je pochopiteľné. To veľké ľudské utrpenie, ktoré sa v tých utečeneckých táboroch deje, samozrejme nenechá človeka chladným. Na druhej strane, Európska únia nemôže byť zodpovedná za to, aby deti všade na svete chodili do školy. Toto je čistá ilúzia, na to Európska únia nemá financie, nemá organizačné kapacity. Naopak, prijať všetkých utečencov, ktorí chcú v Európe žiť, kde je odhadom 80% moslimov a 72 % mužov, to môže byť pre Európu zničujúce,“ tvrdí slovenský europoslanec.

„Tu jednoducho treba konať, a síce tak, že treba uzavrieť hranice, zriadiť extrateritoriálne utečenecké tábory. To znamená mimoeurópsku úniu a tam posudzovať žiadosti o azyl, a pustiť len to malé percento utečencov, ktoré naozaj má nárok na azyl, či už podľa Ženevskej konvencie z roku 1951 alebo podľa zákonov jednotlivých krajín,“ navrhuje Richard Sulík.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,