asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americký prezidentský kandidát: „Snowden konal v prospech ľudí, urobil dobrú vec pre USA, ale aj tak by ho mali poslať do basy“

 Aktuality

Spojené štáty zažili ďalšie šou. V predvolebnej televíznej debate sa zišli štyria kandidáti Demokratickej strany. Najväčšiu pozornosť divákov priťahoval duel najhlavnejších postav vo volebných pretekoch – Hillary Clintonovej a Barneyho Sandersa.

15 Október
2015 05:50:57

 

Foto: Reuters

Manželka bývalého amerického prezidenta zasa sa snažila ukázať, že je tunajšou „železnou lady.“ Opäť vyzývala pritvrdiť voči Rusku. Vyhlásila, že Spojené štáty musia poukázať Putinovi na to, že „nemôže len tak bombardovať v Sýrii a pomáhať Asadovi.“ Na druhej strane tvrdo stala za tým, že Spojené štáty nielen môžu, ale dokonca musia pokračovať v leteckých útokoch v Sýrii, aby „bránili demokraciu...“ Taktiež obhajovala aj nedávne americké bombardovanie v Líbyi. Keď jej novinári pripomenuli „dvojité štandardy“, iba sa pousmiala a nereagovala.

Zasa opakovala tézy o „božskej“ úlohe Spojených štátov, ktorým je súdené byť svetovým lídrom a riešiť všetky problémy vo všetkých lokalitách sveta. Poznamenala však, že USA a Rusko by mali obnoviť dialóg.

Barney Sanders, ktorý sám seba nazval „jediným socialistom“, zaujal miernejšiu pozíciu v otázke vzťahov s Ruskom, aj keď jeho postoje ohľadom americkej zahraničnej politiky sú dosť podobné tým, ktoré obhajuje Clintonová. Menšie rozdiely v ich názoroch zaregistrovali diváci v súvislosti s Edwardom Snowdenom. 

Hillary Clintonová je presvedčená, že v období, keď vypukla kauza, Snowden by mal zostať v USA a využiť si právo brániť sa na súde, zaplatiť dobrých obhajcov. Je zaujímavé, že prízvukuje: na druhej strane dnes by sa ešte nemal vracať domov – kým sa situácia neupokojí. „Porušil zákony Spojených štátov. Ukradol dôležité informácie. Prezradil ich. Nemyslím si, že by sa momentálne mal vrátiť domov,“ podčiarkla. Vyhla sa odpovedi na otázku novinárov, či od Moskvy bude žiadať, aby Snowdena vydali do USA.   

Barney Sanders vyhlásil, že Snowden urobil dobrú vec ako pre USA, tak aj pre celý svet, keď upozornil na to, že v amerických tajných službách nie je všetko na kostolnom poriadku. Na druhej strane poukázal na to, že Snowden prezradil citlivé informácie a štátne tajomstva a za to musí byť potrestaný. „Snowden konal v prospech ľudí, urobil dobrú vec pre USA, ale aj tak by ho mali poslať do basy,“ zdôraznil demokratický kandidát Barney Sanders.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,