asfasdf ×

NázorObčana.sk

Opíjanie Slovákov rožkom namočeným do našich mozoľov

 Aktuality

Minimálna mzda - ktorej zvýšenie si ľudia platia zo svojich daní! Geniálny predvolebný ťah. Vládne sociálne balíčky 2 v 1. Ako sa to plánovalo, čo to všetko znamená a ako to je v skutočnosti?

17 Október
2015 09:44:10

Foto: Eva Lajčiaková

V jednom balíčku odškrtli zníženie platieb na zdravotné poistenie zamestnávateľom na odvodoch na zdravotnom poistení a v druhom si odškrtli zvýšenie minimálnej mzdy. Ako to vyzerá v praxi? Prijatím novely zákona o Zdravotnom poistení sa náklady zamestnávateľov na odvody na zdravotné poistenie znížili tak, aby ich zvýšenie minimálnej mzdy nijak nezasiahlo. Proste nula od nuly pošla.

Pardón, nie je to úplne pravda. Za rok 2015 dostali zamestnávatelia od p. Fica darček v podobe úspory na odvodoch na zdravotné poistenie vo výške 167 000 000 eur. Tento výpadok budeme financovať zase len MY, občania, z našich daní, lebo už bolo schválené navýšenie platieb na zdravotné poistenie za poistencov štátu na 4,25% .

Bravó, efektívne získavanie hlasov voličov, opíjaním rožkom namočeným do našich mozoľov. Politická strana PRIAMA DEMOKRACIA vo svojom programe presadzuje zrušenie všetkých daní a odvodov a zavedenie jednej dane a jednej dávky. Jedna daň - zrušenie neprehľadného, nefunkčného, neférového daňového systému, ktorý je v súčastnosti pre svoju neprehľadnosť živnou pôdou pre finančnú kriminalitu a nahradiť do JEDNOU DAŇOU - daňou zo spotreby, ktorú budú platiť všetci bez výnimky, bez možnosti akýmkoľvek spôsobom zasahovať do jej výberu.

Jedna dávka - zrušenie drahého, nefunkčného sociálneho systému, ktorý dokážu efektívne využívať len špekulanti, ale normálnemu človeku nevie poskytnúť žiadnu formu ochrany, aj napriek tomu, že celý život do systému odvádza peniaze! Jedna dávka bude vyplácaná od narodenia až po koniec, každému občanovi, bez ohľadu na to či pracuje, či študuje, či už je na dôchodku, alebo nie, mamičkám na materskej, ale aj detičkám.

Už nebude nikto musieť žiť v podmienkach nedôstojných pre človeka, už žiadna matka na materskej nebude musieť rozmýšľať či zaplatiť splátku hypotéky, alebo kúpiť Sunár pre dieťa. Už viac žiadny dôchodca nebude postavený pred dilemu, či zaplatiť za lieky, alebo si kúpiť chlieb. Sme si vedomí toho, že poskytovateľom úžerníckych pôžičiek sa to nebude páčiť a ani exekučnej mafii, lebo týmto opatrením prídu o ľahkú korisť - sociálne odkázaného občana.

Mgr. Eva Lajčiaková

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,