asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajina zabránila členom Komisie OSN pre prevenciu kriminality a trestnú justíciu vstúpiť do regiónov krajiny, kde nezákonne väznia ľudí

 Aktuality

Delegácia Komisie OSN pre prevenciu kriminality a trestnú justíciu pozastavila svoju návštevu Ukrajiny po tom, čo ukrajinské úrady zabránili jej členom v tom, aby vstúpili do niektorých regiónov krajiny, kde nezákonne väznia ľudí.

29 Máj
2016 19:37:01

 

Foto: Facebook

Členovia delegácie vysvetlili, že chceli si posvietiť na podozrivé prípady väznenia civilistov príslušníkmi Bezpečnostnej služby Ukrajiny v niektorých regiónoch krajiny. Hneď na to od ukrajinských úradov dostali oficiálny zákaz návštevy týchto regiónov. Preto sa rozhodli pozastaviť svoju návštevu Ukrajiny, ktorá sa začala 19. mája a mala sa skončiť 26. mája. Skončila sa však predčasne.

„Tento zákaz je porušením záväzkov Ukrajiny, ktorá je členskou krajinou Fakultatívneho protokolu Konvencie proti múčeniu, podpísala oficiálne dokumenty a jej orgány mali nám umožniť skontrolovať skutočný stav v krajine. Kvôli tomu nemohli sme navštíviť niektoré miesta, kde podľa našich informácií dochádza k mnohopočetným zatknutiam, väzneniu a múčeniu ľudí vo väzení,“ vyhlásil pre média šéf delegácie Malkolm Evans.

V zostave tejto delegácie okrem Malkolma Evansa /Veľká Británia/ boli: Mary Amosová /Estónsko/, June Caridad Pagaduan Lopezová /Filipíny/ a Viktor Zacharia /Moldavsko/. Delegácia mala zhodnotiť situáciu na Ukrajine a aké zmeny nastali po prvej podobnej návšteve, ktorá sa uskutočnila v r. 2011.

V súlade s Fakultatívnym protokolom Konvencie proti múčeniu delegácie tejto komisie OSN navštevujú všetky štáty sveta, ktoré sú členskými krajinami tejto Konvencie, a majú právo navštevovať všetky väznice a miesta zadržiavania ľudí bez ohlásenia. Ukrajinské média pripomínajú, že je to už druhý prípad na Ukrajina, keď podobná komisia predčasne ukončila svoju prácu.

Pripomenieme taktiež, že v rámci Úradu pre drogy a kriminalitu, ktorý funguje pri Ekonomickej a sociálnej rade /ECOSOC/, pracuje Komisia OSN pre prevenciu kriminality a trestnú justíciu /CCPCJ – Comission for Crime Prevention and Criminal Justice/ a zástupcovia ministerstva vnútra SR sa podľa zamerania na rôzne témy /obchodovanie s ľuďmi, migračná a azylová politika, násilie na ženách, počítačová kriminalita, korupcia, organizovaný zločin/ zúčastňujú jednotlivých jej zasadnutí. Každých päť rokov sa koná svetový kongres o prevencii kriminality, pričom naposledy sa uskutočnil v máje 2010 v San Salvatore.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 951x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1913x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius
,