asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajina zabránila členom Komisie OSN pre prevenciu kriminality a trestnú justíciu vstúpiť do regiónov krajiny, kde nezákonne väznia ľudí

 Aktuality

Delegácia Komisie OSN pre prevenciu kriminality a trestnú justíciu pozastavila svoju návštevu Ukrajiny po tom, čo ukrajinské úrady zabránili jej členom v tom, aby vstúpili do niektorých regiónov krajiny, kde nezákonne väznia ľudí.

29 Máj
2016 19:37:01

 

Foto: Facebook

Členovia delegácie vysvetlili, že chceli si posvietiť na podozrivé prípady väznenia civilistov príslušníkmi Bezpečnostnej služby Ukrajiny v niektorých regiónoch krajiny. Hneď na to od ukrajinských úradov dostali oficiálny zákaz návštevy týchto regiónov. Preto sa rozhodli pozastaviť svoju návštevu Ukrajiny, ktorá sa začala 19. mája a mala sa skončiť 26. mája. Skončila sa však predčasne.

„Tento zákaz je porušením záväzkov Ukrajiny, ktorá je členskou krajinou Fakultatívneho protokolu Konvencie proti múčeniu, podpísala oficiálne dokumenty a jej orgány mali nám umožniť skontrolovať skutočný stav v krajine. Kvôli tomu nemohli sme navštíviť niektoré miesta, kde podľa našich informácií dochádza k mnohopočetným zatknutiam, väzneniu a múčeniu ľudí vo väzení,“ vyhlásil pre média šéf delegácie Malkolm Evans.

V zostave tejto delegácie okrem Malkolma Evansa /Veľká Británia/ boli: Mary Amosová /Estónsko/, June Caridad Pagaduan Lopezová /Filipíny/ a Viktor Zacharia /Moldavsko/. Delegácia mala zhodnotiť situáciu na Ukrajine a aké zmeny nastali po prvej podobnej návšteve, ktorá sa uskutočnila v r. 2011.

V súlade s Fakultatívnym protokolom Konvencie proti múčeniu delegácie tejto komisie OSN navštevujú všetky štáty sveta, ktoré sú členskými krajinami tejto Konvencie, a majú právo navštevovať všetky väznice a miesta zadržiavania ľudí bez ohlásenia. Ukrajinské média pripomínajú, že je to už druhý prípad na Ukrajina, keď podobná komisia predčasne ukončila svoju prácu.

Pripomenieme taktiež, že v rámci Úradu pre drogy a kriminalitu, ktorý funguje pri Ekonomickej a sociálnej rade /ECOSOC/, pracuje Komisia OSN pre prevenciu kriminality a trestnú justíciu /CCPCJ – Comission for Crime Prevention and Criminal Justice/ a zástupcovia ministerstva vnútra SR sa podľa zamerania na rôzne témy /obchodovanie s ľuďmi, migračná a azylová politika, násilie na ženách, počítačová kriminalita, korupcia, organizovaný zločin/ zúčastňujú jednotlivých jej zasadnutí. Každých päť rokov sa koná svetový kongres o prevencii kriminality, pričom naposledy sa uskutočnil v máje 2010 v San Salvatore.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1042x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 681x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1088x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1227x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,