asfasdf ×

NázorObčana.sk

Búrka nevôle na Kryme: námestník generálneho tajomníka OSN pre ľudské práva sa stretol s organizátormi blokády a výbuchov

 Aktuality

Vedenie Krymu vyjadrilo svoju nespokojnosť s tým, že námestník generálneho tajomníka OSN pre ľudské práva Ivan Šimonovič sa na Ukrajine stretol s organizátormi blokády polostrova a výbuchov liniek elektrického vedenia.

30 Máj
2016 21:55:47

 

Foto: Facebook

Viacerí krymskí politici v rozhovoroch pre média vyjadrili prinajmenšom počudovanie podobným postupom námestníka generálneho tajomníka OSN pre ľudské práva, ktorý rokoval práve s ľuďmi, ktorí tieto ľudské práva porušujú: organizovali blokádu polostrovu, dokonca klesli tak hlboko, že iniciovali výbuchy liniek elektrického vedenia. Stále sa snažia urobiť čo najviac problémov pre dvojmiliónové obyvateľstvo Krymu.

Preto najčastejšou otázkou krymských politikov a verejných činiteľov bola: o čom môže rokovať námestník generálneho tajomníka OSN pre ľudské práva s radikálmi, ktorí na plnej čiare porušujú ľudské práva? Na čom sa chcel bývalý chorvátsky minister spravodlivosti Ivan Šimonovič dohodnúť s ukrajinsko-tatárskymi aktivistami Refatom Čubarovom, Mustafom Džemiľovom a Lenurom Isľamovom v hlavnom meste Ukrajiny? Ako vôbec môže rokovať s podobnými „obhajcami ľudských práv“?

V krymských médiách sa hneď objavili epizódy pripomínajúce „hrdinskú činnosť“ ukrajinsko-tatárskej trojice: organizácia fakticky všetkých typov blokády – politickej, vojenskej, energetickej, potravinárskej, hospodárskej, vodnej, obchodnej a dopravnej. Navyše je tu aj diverzná zločinecká činnosť: organizácia výbuchov liniek elektrického vedenia. Viacerí krymskí politici sa pýtajú: je toho málo, ako je možné, že námestník generálneho tajomníka OSN pre ľudské práva môže rokovať s podobnými „politikmi“? Niektorí poznamenávajú, že je to fakticky to isté, ako rokovať s poľnými veliteľmi islamistov...  

Viacerí vedúci krymskí predstavitelia si všimli túto návštevu Ivana Šimonoviča v Kyjeve a podčiarkli, že urobil nešťastný krok: rokoval s radikálmi a extrémistami. Zdôraznili, že týmto krokom demonštroval svoju neúctu k dvojmiliónovému obyvateľstvu Krymu. Zopár komentátorov v tejto súvislosti dokonca pokúsilo sa odhadnúť, či sa niektoré veci zmenia po nástupe nového šéfa OSN. Ich predpovede však neboli veľmi optimistické.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1042x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 681x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1088x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1227x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,