asfasdf ×

NázorObčana.sk

Júlia Timošenková: „Prezident Porošenko a premiér Grojsman podpísali tajnú dohodu s Medzinárodným menovým fondom“

 Aktuality

Ukrajinská poslankyňa, predsedníčka strany Baťkivščina a bývalá premiérka Júlia Timošenková vyhlásila, že prezident Petro Porošenko a premiér Vladimír Grojsman podpísali tajnú dohodu s Medzinárodným menovým fondom.

01 Jún
2016 18:49:49

 

Foto: Facebook

Uviedla, že daný utajovaný dokument bude mať katastrofálne následky pre obyvateľov Ukrajiny, ktorí si budú musieť poriadne utiahnuť opasky. Podľa tohto dokumentu budú zrušené výhody pre učiteľov a lekárov, keď budú odchádzať do dôchodku. Taktiež predpokladá zníženie celkového počtu zamestnaných lekárov a pedagógov. Navyše verejnosť nemilo prekvapia značné zvýšenia taríf na plyn, elektrinu a pod.

„Toto je tajný dokument! Vláda spolu s prezidentom podpísala ho za chrbtom parlamentu a ľudu Ukrajiny, prijala veľmi nevýhodné záväzky. Práve preto túto dohodu utajujú,“ prízvukovala Júlia Timošenková.

V tejto súvislosti ukrajinské média pripomínajú, že od 1. mája dvojnásobne vyrástli ceny plynu pre obyvateľstvo. Od 1. júla ceny teplej vody sa taktiež zdvojnásobia. Novinári prízvukujú, že ceny komunálnych služieb prudko rastú v súlade s požiadavkami Medzinárodného menového fondu a preto „tajná dohoda“ prezidenta, vlády a Medzinárodného menového fondu neprináša nič nové, je to vlastne „verejné tajomstvo“.  

Ukrajinské média zdôrazňujú, že vláda sa snaží splniť všetky drastické požiadavky Medzinárodného menového fondu a očakáva, že na oplátku získa od tejto organizácie ďalšiu pôžičku vo výške 1,7 miliardy dolárov. Pripomínajú však, že ešte v januári prezident Petro Porošenko tvrdil, že výška tejto „injekcie“ dosiahne 7 miliárd dolárov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 986x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1950x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1253x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,