asfasdf ×

NázorObčana.sk

Podľa vedenia Rady nacionálnej bezpečnosti Ukrajiny Rusko mieni obsadiť územia v okolí Krymu a vybudovať tak „pozemský koridor“ na polostrov

 Aktuality

Vedenie Rady nacionálnej bezpečnosti Ukrajiny porozprávalo o nových tajných plánoch Ruska, ktoré podľa členov vedenia RNBU mieni obsadiť časť kontinentálneho územia v okolí Krymu a vybudovať tak „pozemský koridor“ na polostrov.

01 Jún
2016 18:51:36

 

Foto: Facebook

O tomto tajnom ruskom pláne porozprával zástupca tajomníka Rady nacionálnej bezpečnosti Ukrajiny generálplukovník Michail Kovaľ. „Ruské vojska pripravujú útok za účelom obsadenia území v administratívnych hraniciach Doneckej a Luhanskej oblasti a vybudovania pozemného koridoru na Krym,“ vyhlásil.

Zástupca šéfa Rady nacionálnej bezpečnosti Ukrajiny počas spoločného zasadnutia medziparlamentnej skupiny parlamentu Ukrajiny, Poľska a Litvy urobil aj ďalší objav: tvrdil, že v priebehu 2 rokov konfliktu na Donbase povstalci spolu s ruskými vojakmi zabili 10 tisíc Ukrajincov.

„Už viac ako 2 roky naša krajina je cieľom ruskej agresie. Za ten čas ozbrojenci a ruskí vojaci zabili 10 tisíc Ukrajincov a viac ako 20 tisíc zranili. Viac ako 2 milióny občanov Ukrajiny boli nútení opustiť svoje domovy,“ prízvukoval Michail Kovaľ. Zdôraznil, že sankcie voči Rusku „je to síce účinný mechanizmus, ale nedostačujúci na to, aby donútil Rusko vzdať sa svojich agresívnych plánov.“  

Kovaľovov šéf, tajomník Rady nacionálnej bezpečnosti Ukrajiny a bývalý predseda ukrajinského parlamentu Alexander Turčinov vyhlásil, že na Donbase onedlho vypuknú rozsiahle vojenské operácie a samozrejme vinníkom bude Rusko. „Rusko to nie je tretia strana, ale agresor. Práve jeho zbrane sa používajú vo vojne na juhovýchode. Sú to práve ruskí vojaci, ktorí zabíjajú Ukrajincov. Práve Rusi rozpútali túto vojnu,“ podčiarkol.

Navyše šéf Rady nacionálnej bezpečnosti Ukrajiny vyhlásil, že Rusko takto testuje nové zbrane na Donbase. „Vidíme, že Rusko denno-denne ostreľuje ukrajinské pozície, testuje pritom nové zbrane. Úplne pritom ignoruje minské dohody,“ zdôraznil Turčinov.

Vysvetlil, že Ukrajina musí budovať silnú armádu, aby čelila ruskej hrozbe a preto Západ jej musí pomôcť zbraňami a financiami. „Aktívne budujeme náš obranno-priemyselný komplex, ale nemôžeme celkom zabezpečiť obranu štátu a preto potrebujeme zbrane a finančné prostriedky od našich spojencov,“ zdôraznil Alexander Turčinov.

Na tieto správy od susedov krymské média reagovali dosť vlažne a takmer nekomentujú nové objavy členov vedenia Rady nacionálnej bezpečnosti Ukrajiny. Iba zopár krymských médií prízvukovalo, že ukrajinskí politici denno-denne šíria katastrofické scenáre. V súvislosti s údajnými plánmi Ruska  „budovania pozemského koridoru na Krym“ pripomenuli podobné panické správy, ktoré šírilo ukrajinské vedenie.

Napríklad poukázali na to, že po „slávnom“ zasadnutí Rady nacionálnej bezpečnosti Ukrajiny 28. februára 2014 niektorí členovia tejto rady začali šíriť správy, že ruská armáda napadne Ukrajinu a už večer bude v Kyjeve. Dodnes sa ruská armáda týmto smerom nepohla...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 811x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1228x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 830x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1452x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,