asfasdf ×

NázorObčana.sk

Projekt Budovanie partnerstva samospráv naprieč Európou otvorili v Synagóge

 Aktuality

Za účasti delegácií zo štyroch partnerských miest Nitry sa v Synagóge uskutočnilo v piatok 3. júna slávnostné otvorenie projektu Budovanie partnerstva samospráv naprieč Európou.

12 Jún
2016 20:33:25

 

Na snímke: Za účasti primátora Nitry Jozefa Dvonča, jeho zástupcu Jána Vanča a zástupcov delegácií z partnerských miest Vesprém, Kroměříž, Báčsky Petrovec a Zielona Góra zasadili v parčíku za hlavnou poštou čerešňu – sakuru, ktorá bude symbolizovať vyvíjanie aktivít v rôznych oblastiach v rámci budovania partnerstva samospráv naprieč Európou.

Foto:  /J/

Na projekte participovalo päť štátov, okrem našej samosprávy prijali pozvanie aj 4 partnerské mestá – Kroměříž, Báčsky Petrovec, Zielona Góra a Vesprém. Účastníkov projektu srdečne privítal primátor Nitry Jozef Dvonč, prihovoril sa k nim i zástupca primátora Ján Vančo, s pozdravným príhovorom vystúpil i starosta Báčskeho Petrovca Pavol Marčok.

Cieľom projektu bolo prispieť k prehĺbeniu pocitu spolupatričnosti medzi občanmi európskeho spoločenstva a na báze spoločnej histórie, kultúry a spoločného priestoru, ktorý obývame, zvyšovať porozumenie a prehlbovať vzájomné kontakty medzi krajinami. Počas dvoch dní viedli účastníci projektu, ale aj široká verejnosť, otvorený dialóg o aktuálnych otázkach, ktoré nás spájajú i rozdeľujú a hľadať zmysluplné riešenia pre budúcnosť Európy.

V rámci projektu podporeného z komunitárneho programu Európskej komisie – Európa pre občanov – vysadili strom priateľstva, ktorý bude pripomínať aké dôležité je podporovať zvyšovanie porozumenia medzi národmi a ochraňovať spoločné európske hodnoty: mier a vzájomnú spolupatričnosť. Projekt spolufinancovala Európska komisia prostredníctvom komunitárneho programu s názvom Európa pre občanov, akcia: 2.1 Partnerské mestá.

SY

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1951x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1255x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius
,