asfasdf ×

NázorObčana.sk

Projekt Budovanie partnerstva samospráv naprieč Európou otvorili v Synagóge

 Aktuality

Za účasti delegácií zo štyroch partnerských miest Nitry sa v Synagóge uskutočnilo v piatok 3. júna slávnostné otvorenie projektu Budovanie partnerstva samospráv naprieč Európou.

12 Jún
2016 20:33:25

 

Na snímke: Za účasti primátora Nitry Jozefa Dvonča, jeho zástupcu Jána Vanča a zástupcov delegácií z partnerských miest Vesprém, Kroměříž, Báčsky Petrovec a Zielona Góra zasadili v parčíku za hlavnou poštou čerešňu – sakuru, ktorá bude symbolizovať vyvíjanie aktivít v rôznych oblastiach v rámci budovania partnerstva samospráv naprieč Európou.

Foto:  /J/

Na projekte participovalo päť štátov, okrem našej samosprávy prijali pozvanie aj 4 partnerské mestá – Kroměříž, Báčsky Petrovec, Zielona Góra a Vesprém. Účastníkov projektu srdečne privítal primátor Nitry Jozef Dvonč, prihovoril sa k nim i zástupca primátora Ján Vančo, s pozdravným príhovorom vystúpil i starosta Báčskeho Petrovca Pavol Marčok.

Cieľom projektu bolo prispieť k prehĺbeniu pocitu spolupatričnosti medzi občanmi európskeho spoločenstva a na báze spoločnej histórie, kultúry a spoločného priestoru, ktorý obývame, zvyšovať porozumenie a prehlbovať vzájomné kontakty medzi krajinami. Počas dvoch dní viedli účastníci projektu, ale aj široká verejnosť, otvorený dialóg o aktuálnych otázkach, ktoré nás spájajú i rozdeľujú a hľadať zmysluplné riešenia pre budúcnosť Európy.

V rámci projektu podporeného z komunitárneho programu Európskej komisie – Európa pre občanov – vysadili strom priateľstva, ktorý bude pripomínať aké dôležité je podporovať zvyšovanie porozumenia medzi národmi a ochraňovať spoločné európske hodnoty: mier a vzájomnú spolupatričnosť. Projekt spolufinancovala Európska komisia prostredníctvom komunitárneho programu s názvom Európa pre občanov, akcia: 2.1 Partnerské mestá.

SY

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1091x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 723x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1125x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1265x 👤slavo
,