asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: „Aké prekvapenie – väčšina Európanov je nespokojná s utečeneckou politikou EÚ“

 Aktuality

Vo štvrtok, 9. júna, dnes už staronový predseda SaS Richard Sulík prezentoval výsledky štúdie amerického inštitútu PEW Research Center v otázkach spokojnosti občanov s utečeneckou politikou Európskej únie v ich krajinách.

12 Jún
2016 20:34:51

 

Foto: YouTube

Zistenia sa zhodujú s tým, čo Richard Sulík už dlhodobo tvrdí, že drvivá väčšina ľudí nie je spokojná s tým, ako členské štáty riešia prostredníctvom svojich zástupcov v Európskej únii utečeneckú politiku EÚ. Existujú preto oprávnené obavy, že si Európania v najbližšom čase vo voľbách budú voliť extrémistov, ktorí dokážu zásadné veci, ako je uzatvorenie hraníc a celková utečenecká politika EÚ, riešiť ráznejšie.

Videokomentár Richarda Sulíka: Utečenecká politika EÚ a nespokojnosť Európanov

Renomovaný americký inštitút PEW Research Center dospel vo svojej štúdii, ktorá sa venuje primárne Brexitu, k zaujímavým výsledkom. A to na základe prieskumu v 10 krajinách. Vyše 10 tisíc respondentov uviedlo, medziiným, svoju nespokojnosť s utečeneckou politikou EÚ v jednotlivých krajinách.

Tak napríklad … V Grécku je až 94 % obyvateľov nespokojných s utečeneckou politikou EÚ, ktorú robí ich vláda. Vo Švédsku 88 %, v Taliansku 77 %, Španielsko 75 % atď, Nemecko 67 % – v Nemecku 2/3 ľudí je nespokojných s utečeneckou politikou EÚ. V podstate krížom cez Európu sú obrovské väčšiny obyvateľstva, ktoré sú proti utečeneckej politike EÚ, ktorú robia európske vlády.

Napriek tomu väčšina európskych vlád tvrdo ignoruje túto skutočnosť a výsledok je taký – v tomto sú demokratické voľby skutočne neúprosné, že v najbližších voľbách si teda ľudia budú voliť takých – také strany a takých politikov, ktoré a ktorí budú robiť to, čo títo ľudia v oblasti utečencov očakávajú, a síce, že zavrú hranice.

A problém je len ten, že vo veľa prípadoch to potom môžu byť extrémisti. Potom sa len budeme všetci strašne čudovať, prečo zrazu vo veľa európskych vládach sú extrémisti. No preto, že štandardné politické sily žalostne zlyhali pri riešení utečeneckej politiky EÚ.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 967x 👤eugenius

Strana SMER končí. Kto ju chce nahradiť?

 

Mečiarova facka Ficovi. Národná koalícia za EU a NATO. Slota sa nedal, tak zreformujem EU a NATO. Pellegr...

📅18.01.2019 0 1901x 👤slavo

Povinná vojenská služba? Čo ste sa zbláznili?

 

SNS v útrobách USA. Nestačia americké stíhačky - slovenská krv povinne za záujmy USA. Po výcviku hur...

📅16.01.2019 2 2708x 👤slavo

Slovensko – Rusko 1:1. Z Bratislavy vyhostili ruského diplomata – „špióna“ a z Moskvy na oplátku poslali domov slovenského diplomata - „špióna“

 

Jeden zo slovenských diplomatov na ambasáde v Moskve predčasne balí kufre. Rusko totiž vyhlásilo slovens...

📅13.12.2018 1 868x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,