asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: „Aké prekvapenie – väčšina Európanov je nespokojná s utečeneckou politikou EÚ“

 Aktuality

Vo štvrtok, 9. júna, dnes už staronový predseda SaS Richard Sulík prezentoval výsledky štúdie amerického inštitútu PEW Research Center v otázkach spokojnosti občanov s utečeneckou politikou Európskej únie v ich krajinách.

12 Jún
2016 20:34:51

 

Foto: YouTube

Zistenia sa zhodujú s tým, čo Richard Sulík už dlhodobo tvrdí, že drvivá väčšina ľudí nie je spokojná s tým, ako členské štáty riešia prostredníctvom svojich zástupcov v Európskej únii utečeneckú politiku EÚ. Existujú preto oprávnené obavy, že si Európania v najbližšom čase vo voľbách budú voliť extrémistov, ktorí dokážu zásadné veci, ako je uzatvorenie hraníc a celková utečenecká politika EÚ, riešiť ráznejšie.

Videokomentár Richarda Sulíka: Utečenecká politika EÚ a nespokojnosť Európanov

Renomovaný americký inštitút PEW Research Center dospel vo svojej štúdii, ktorá sa venuje primárne Brexitu, k zaujímavým výsledkom. A to na základe prieskumu v 10 krajinách. Vyše 10 tisíc respondentov uviedlo, medziiným, svoju nespokojnosť s utečeneckou politikou EÚ v jednotlivých krajinách.

Tak napríklad … V Grécku je až 94 % obyvateľov nespokojných s utečeneckou politikou EÚ, ktorú robí ich vláda. Vo Švédsku 88 %, v Taliansku 77 %, Španielsko 75 % atď, Nemecko 67 % – v Nemecku 2/3 ľudí je nespokojných s utečeneckou politikou EÚ. V podstate krížom cez Európu sú obrovské väčšiny obyvateľstva, ktoré sú proti utečeneckej politike EÚ, ktorú robia európske vlády.

Napriek tomu väčšina európskych vlád tvrdo ignoruje túto skutočnosť a výsledok je taký – v tomto sú demokratické voľby skutočne neúprosné, že v najbližších voľbách si teda ľudia budú voliť takých – také strany a takých politikov, ktoré a ktorí budú robiť to, čo títo ľudia v oblasti utečencov očakávajú, a síce, že zavrú hranice.

A problém je len ten, že vo veľa prípadoch to potom môžu byť extrémisti. Potom sa len budeme všetci strašne čudovať, prečo zrazu vo veľa európskych vládach sú extrémisti. No preto, že štandardné politické sily žalostne zlyhali pri riešení utečeneckej politiky EÚ.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 660x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1513x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1031x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1278x 👤eugenius
,