asfasdf ×

NázorObčana.sk

Všetci obyvatelia Krymu sa určite zľakli: ukrajinsko-islamistickí batalióny poslali na polostrov „výhražné balóny“

 Aktuality

Bojovníci ukrajinských krymsko-tatárskych bataliónov včera usporiadali „výhražnú akciu“ voči obyvateľom Krymu. Na polostrov poslali... vzdušné balóny s vyhrážkami a odporučeniami, aby sa Rusi pobrali z polostrovu.

23 Jún
2016 21:15:02

 

Foto: Facebook

Bojovníci ukrajinských krymsko-tatárskych bataliónov, ktorí si vytvorili základňu v Chersonskej oblasti blízko hranice s Krymom, zorganizovali dosť netradičnú protestno-zastrašujúcu akciu voči obyvateľom Krymu. Napísali vyhrážky na adresu ruských obyvateľov polostrovu. Taktiež rozkázali, aby všetci Rusi odišli z Krymu. Tieto vyhrážky napísali na... vzdušných balónoch, ktoré využívajúc priaznivý vietor nasmerovali na polostrov.    

Celú akciu spropagoval a na svojej facebookovej stránke zverejnil vodca ukrajinsko-krymsko-tatárskych bojovníkov Lenur Isľamov, ktorý je aj jedným z hlavných organizátorov blokády polostrovu. Túto skutočnosť nezabudol včera pripomenúť na svojej stránke, keď sám seba označil za „koordinátora blokády Krymu“. 

Krymské média na túto akciu reagovali posmešnými poznámkami, ironizovali, že sa teraz všetci obyvatelia Krymu určite zľaknú tohto balónového útoku a poukázali na to, že niektoré vyhrážky ukrajinských „blokadníkov“ boli napísané v neznámej reči. Najviac ironizovali na margo jednej fotografie z facebookovej stránky Lenura Isľamova, na ktorej vzdušný balón zdobil nápis: „Rus – kufor – Rusko“.

Slovo „Rusko“ však bolo napísané s viacerými gramatickými chybami. Namiesto /v ruštine/ slova „Rossija“ na balóne napísali „Roseja“. Krymskí novinári, podčiarkovali, že takto sa slovo „Rusko“ nepíše ani v jednej svetovej reči – ba ani v tatárčine či ukrajinčine, a neexistuje žiadne podobné slangové alebo žargónové slovo. Preto prízvukujú, že to ukrajinskí krymsko-tatárski nacionalisti napísali v neznámej reči.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1951x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1253x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius
,