asfasdf ×

NázorObčana.sk

Všetci obyvatelia Krymu sa určite zľakli: ukrajinsko-islamistickí batalióny poslali na polostrov „výhražné balóny“

 Aktuality

Bojovníci ukrajinských krymsko-tatárskych bataliónov včera usporiadali „výhražnú akciu“ voči obyvateľom Krymu. Na polostrov poslali... vzdušné balóny s vyhrážkami a odporučeniami, aby sa Rusi pobrali z polostrovu.

23 Jún
2016 21:15:02

 

Foto: Facebook

Bojovníci ukrajinských krymsko-tatárskych bataliónov, ktorí si vytvorili základňu v Chersonskej oblasti blízko hranice s Krymom, zorganizovali dosť netradičnú protestno-zastrašujúcu akciu voči obyvateľom Krymu. Napísali vyhrážky na adresu ruských obyvateľov polostrovu. Taktiež rozkázali, aby všetci Rusi odišli z Krymu. Tieto vyhrážky napísali na... vzdušných balónoch, ktoré využívajúc priaznivý vietor nasmerovali na polostrov.    

Celú akciu spropagoval a na svojej facebookovej stránke zverejnil vodca ukrajinsko-krymsko-tatárskych bojovníkov Lenur Isľamov, ktorý je aj jedným z hlavných organizátorov blokády polostrovu. Túto skutočnosť nezabudol včera pripomenúť na svojej stránke, keď sám seba označil za „koordinátora blokády Krymu“. 

Krymské média na túto akciu reagovali posmešnými poznámkami, ironizovali, že sa teraz všetci obyvatelia Krymu určite zľaknú tohto balónového útoku a poukázali na to, že niektoré vyhrážky ukrajinských „blokadníkov“ boli napísané v neznámej reči. Najviac ironizovali na margo jednej fotografie z facebookovej stránky Lenura Isľamova, na ktorej vzdušný balón zdobil nápis: „Rus – kufor – Rusko“.

Slovo „Rusko“ však bolo napísané s viacerými gramatickými chybami. Namiesto /v ruštine/ slova „Rossija“ na balóne napísali „Roseja“. Krymskí novinári, podčiarkovali, že takto sa slovo „Rusko“ nepíše ani v jednej svetovej reči – ba ani v tatárčine či ukrajinčine, a neexistuje žiadne podobné slangové alebo žargónové slovo. Preto prízvukujú, že to ukrajinskí krymsko-tatárski nacionalisti napísali v neznámej reči.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 477x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 229x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 364x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 873x 👤slavo
,