asfasdf ×

NázorObčana.sk

Íri si berú príklad z Krymu: tak ako sa polostrov spojil s Ruskom, írski politici chcú spojiť Írsko a Severné Írsko

 Aktuality

Minister zahraničia Írska Charlie Flanagan vyhlásil, že zjednotenie jeho krajiny zo Severným Írskom, ktoré sa nachádza v zostave Veľkej Británie, je v záujme občanov oboch týchto štátov, avšak v súčasnej situácii so zjednotením treba trochu počkať.

28 Jún
2016 20:17:17

 

Foto: Facebook

Priznal, že po britskom referende situácia je mimoriadne komplikovaná a napätá. Preto navrhol trochu počkať s iniciatívou zjednotenia dvoch írskych štátov, pretože to celú situáciu ešte viac skomplikuje, a realizáciu tejto idey začať neskôr. 

Najväčšia strana nacionalistov Severného Írska „Sinn Féin“ vyhlásila, že práve výstup Veľkej Británie z EÚ je najlepším dôvodom, aby sa Írsko a Severné Írsko zasa zjednotili – mimo Veľkej Británie, ale v rámci Európskej únie. Severoírski nacionalisti tvrdia, že budú žiadať referendum o pričlenení Severného Írska do zostavy Írska a teda aj Európskej únie.

„Som presvedčený, že zjednotenie našich dvoch štátov v budúcnosti bude veľmi prospešným pre obyvateľov Írska a Severného Írska. Samozrejme, mali by s tým súhlasiť obyvatelia Severného Írska,“ podčiarkol Charlie Flanagan. Zdôraznil, že zatiaľ so zjednotením treba trochu počkať, pretože celá britská spoločnosť je rozdelená v otázke zotrvania alebo výstupu Veľkej Británie z EÚ a prevládajú silné vášne. Domnieva sa, že by unáhlené riešenie tejto otázky zapríčinilo ešte väčšie rozpory v spoločnosti. V každom prípade tvrdí, že zjednotenie dvoch írskych štátov je to historická nevyhnutnosť a spravodlivosť. 


Niektoré írske média v tejto súvislosti porovnali otázku zjednotenia týchto dvoch štátov s návratom Krymu do Ruska a poznamenali, že Íri by si mohli vziať príklad z obyvateľov ruského polostrovu a zasa sa zjednotiť – ako to urobili Rusi.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1051x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2039x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1314x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1539x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,