asfasdf ×

NázorObčana.sk

SaS žiadne referendum o vystúpení Slovenska z EÚ nepodporí

 Aktuality

Po štvrtkovom ostro sledovanom referende vo Veľkej Británii sa Brexit stal skutočnosťou. Viacerí odborníci sa preto obávajú tzv. domino efektu, ktorý hrozí vo viacerých členských štátoch.

28 Jún
2016 20:18:39

 

Foto: YouTube

Hoci Kotlebova ĽSNS už avizovala, že začne zbierať podpisy na vyhlásenie referenda o vystúpení Slovenska z EÚ, prípadný Slovexit v dohľadnej dobe určite nehrozí. „Referendum o vystúpení Slovenska z EÚ totiž nemá zmysel. Ani jedni z najväčších kritikov európskej politiky túto myšlienku neschvaľujú. Politická strana Sloboda a Solidarita žiadne prípadné referendum o vystúpení Slovenska z EÚ nepodporí,“ povedal predseda strany Richard Sulík.

Otázka: Bude strana SaS iniciovať nejaké referendum o vystúpení Slovenska z Európskej únie?

Richard Sulík: Nie, nebude. Nevidím v tom žiadny zmysel.

Otázka: Ľudová strana Naše Slovensko už hovorila, že bude iniciovať alebo zbierať podpisy na referendum o vystúpení Slovenska z EÚ. Takéto niečo podporíte?

Richard Sulík: Nie.

Otázka: Kvôli čomu?

Richard Sulík: Lebo v referende o vystúpení Slovenska z EÚ nevidím žiadny zmysel. Slovensko má Schengen, má euro, dostalo množstvo eurofondov, i keď hodne sa z nich rozkradne, voľný trh. Slovensko je malá krajina, čiže tie výhody sú v tejto fáze oveľa väčšie. Veľká Británie je iný prípad, lebo Schengen nemajú, euro tiež nechceli, eurofondy nedostávajú a výrazne platia a voľný trh si vybavia, lebo na to je Británia dostatočne veľká a silná. To sú tie podstatné rozdiely, prečo Brexit dáva zmysel pre Britov, nie pre Európu a Slovexit nedáva, ani pre nás.

Otázka: Ale vaša kritika voči Bruselu stále zostane?

Richard Sulík: Jasné, prečítajte si môj dnešný status. Myslím si, že Brexit je v prvom rade prehra Bruselu. Jean-Claude Juncker mal odstúpiť ako prvý, lebo to, že sa Európska únia dostala do takého žalostného stavu, má na svedomí najmä on. Veď je tam 20 rokov, x rokov bol šéfom Euroskupiny. Čo sa stalo pod jeho vedením? Do Grécka koľko peňazí sa pod jeho vedením poslalo. Teraz je dva roky predsedom Európskej komisie. V utečeneckej kríze úplne zlyhali. Dohody sa nedodržujú. Jean-Claude Juncker svojvoľne vyhlásil, že Španieli a Portugalci opäť raz nemusia dodržať 3 % deficit, atď. On spolu, samozrejme, s ďalšími, ale najmä on dostal Európsku úniu do takého žalostného stavu. A teraz to chce naprávať? Musí odstúpiť, aby skutočne mohli prísť nejaké funkčné reformy.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 986x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1950x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1253x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,