asfasdf ×

NázorObčana.sk

Poľsko chce z Vyšehradskej štvorky urobiť šestku Karpatského regiónu. Navrhuje prijať do spolku Rumunsko a Ukrajinu

 Aktuality

Poľsko navrhuje vytvorenie nového spolku: z Vyšehradskej štvorky mieni vytvoriť nové zoskupenie – šestku Karpatského regiónu. Za nových členov navrhuje prijať Rumunsko a Ukrajinu. V podstate by to bola „dcérska spoločnosť NATO“.

02 Júl
2016 20:29:25

 

Foto: Facebook

Podobný návrh počas svojej návštevy ukrajinského mesta Truskavec prezentoval maršal poľského Sejmu Marek Kuchciński. Vysvetlil, že Poľsko iniciuje vytvorenie medziparlamentnej skupiny parlamentov Vyšehradskej štvorky plus Rumunska a Ukrajiny. Marek Kuchciński vysvetlil, že takto Poľsko chce upevniť vzťahy krajín Karpatského regiónu hlavne v oblasti bezpečnosti.

„Prvého júla Poľsko sa stalo predsedníckou krajinou vo Vyšehradskej štvorke. Naše návrhy by sme chceli prezentovať v júli na ekonomickom fóre v meste Krinice. Chceme požiadať našich kolegov z Česka, Maďarska a Slovenska o vytvorenie spoločnej skupiny s Rumunskom a Ukrajinou. Poľsko chce pokračovať v spolupráci aj napriek Brexitu,“ zdôraznil Kuchciński.

„Dokonca aj napriek vojne na Ukrajine by sme chceli rozvíjať spoluprácu s touto krajinou. Chceme, aby naša medziparlamentná spolupráca bola jedným z najúčinnejších nástrojov, ktorý bude ovplyvňovať NATO a iné krajiny, aby všetci spolu sme mohli robiť ešte väčší tlak na Rusko, aby zastavilo svoje agresívne konanie,“ podčiarkol Marek Kuchciński.

Navrhol taktiež zväčšiť počet hraničných prechodov medzi Ukrajinou a Slovenskom, Ukrajinou a Rumunskom a Ukrajinou a Poľskom a skvalitniť objekty infraštruktúry na hraniciach. 
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 969x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1928x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1243x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1467x 👤eugenius
,