asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: „Administratívne prekážky pre zahraničných prepravcov a dvojaký meter EÚ“

 Aktuality

Francúzsko zaviedlo nové administratívne prekážky pre zahraničných prepravcov. Podľa europoslanca a predsedu strany SaS Richarda Sulíka ide o nezmyselné a zbytočné opatrenia, ktoré slúžia len na to, aby sťažili podnikanie.

06 Júl
2016 19:59:03

 

Foto: YouTube

„Ak chce Slovensko modernizovať jednotný trh tak, ako to tvrdí vo svojom Programe predsedníctva v Rade Európskej únie, malo by okamžite začať s Francúzmi a ich administratívnymi prekážkami pre zahraničných prepravcov,“ tvrdí Sulík.

S podobným návrhom prišli nedávno aj Nemci. Tí sa zatiaľ tzv. infrigement procesu zo strany Európskej komisie úspešne vyhýbajú. Ak by ale podobné administratívne prekážky pre zahraničných prepravcov nastavilo aj Slovensko, Európska komisia by okamžite zakročila. Predseda liberálov preto vyčíta EÚ jej dvojaký meter a vo svojom videokomentári namiesto väčšej európskej integrácie radšej odporúča postarať sa o to, aby spoločný trh skutočne fungoval.

„Francúzi sa veľmi radi prezentujú ako skutoční Európania, ako tí, ktorým ide o spoločný trh. Skutočnosť je však taká, že tam, kde potrebujú, si ten svoj trh chránia. Aktuálne si navymýšľali množstvo rôznych administratívnych prekážok pre zahraničných prepravcov, aj pre slovenských, ktoré spočívajú v tom, že každý prepravca musí mať vo Francúzsku nejakého svojho zástupcu aj 18 mesiacov po tom, ako preprava skončila.

Tento zástupca musí mať pracovné zmluvy, šoférov vo francúzštine, výplatné listiny vo francúzštine, musí mať so sebou ešte aj výpisy z účtu, odkiaľ odišla mzda od zamestnávateľa dopravcovi, a tak ďalej. Toto sú úplne nezmyselné, zbytočné opatrenia a administratívne prekážky pre zahraničných dopravcov, ktoré slúžia len na to, aby sťažili podnikanie slovenským prepravcom vo Francúzsku.

Niečo podobné spravili Nemci tiež, ale v menšom rozsahu, a tam Európska komisia už vyše roka spí, stále otáľajú s tým, aby spustili tzv. infringement proces – to je proces, v ktorom vlastne zistia, že porušujú nejakú smernicu a musia tieto porušenia odstrániť. Keby Slovensko zaviedlo takéto administratívne prekážky pre zahraničných dopravcov, tak ten infringement proces by bol fakticky okamžite a boli by sme obviňovaní, že teda ako narúšame spoločný trh. A tu krásne vidieť ten dvojaký meter.

A možno pred tým, ako budeme stále viac a viac integrovať Európu, ako budeme stále viac a viac presúvať kompetencie do Bruselu, by bolo oveľa poctivejšie, rozumnejšie, postarať sa o to, aby ten spoločný, férový spoločný trh skutočne fungoval,“ povedal slovenský europoslanec Richard Sulík v závere svojho komentáru. .

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1387x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2047x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 1925x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2354x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,