asfasdf ×

NázorObčana.sk

Cyperský parlament schválil rezolúciu o zrušení sankcií voči Rusku

 Aktuality

Cyperský parlament prijal rezolúciu, v súlade s ktorou cyperská vláda začne rokovať s vedením EÚ o zrušení sankcií voči Rusku. Tento dokument podporilo 33 poslancov Progresívnej strany pracujúcich, 17 poslancov sa hlasovania zdržalo.

07 Júl
2016 22:47:47

 

Foto:  Facebook

V rezolúcii sa tiež spomínajú rokovania, ktoré by mala začať cyperská vláda s Ruskom o zrušení zákazu dovozu cyperských tovarov do Ruska. Parlament Cypru takto oficiálne priznal európske sankcie voči Rusku kontraproduktívnymi ako aj to, že tieto sankcie v žiadnom prípade nepomáhajú riešiť situáciu na Ukrajine. Cyperské média pripomínajú, že predtým 4 talianske regióny už prijali podobnú rezolúciu a 3 z nich uznali, že Krym je ruské územie.

Cyperskú rezolúciu si hneď všimli v Moskve. Rusko si uvedomuje, že táto rezolúcia má iba  charakter „rady“ a Brusel naň môže reagovať tak alebo inak. Avšak v Moskve túto rezolúciu považujú za dobrý signál a náznak toho, že sa ľady pohli.

Ministerstvo zahraničia Ruska vyhlásilo, že Moskvu potešilo, že počas schvaľovania danej rezolúcie v cyperskom parlamente ani jeden poslanec nehlasoval proti. Taktiež ruský diplomatický rezort podčiarkol, že táto rezolúcia bezpochyby je v súlade s voľou drvivej väčšiny obyvateľov Cypru, pretože ľudia chcú, aby sa medzi dvoma krajinami obnovili normálne politické a obchodno-ekonomické vzťahy.

Ruský zahraničný rezort vyjadril spokojnosť s tým, že podobné rezolúcie prijímajú v rôznych krajinách EÚ na rôznych úrovniach – od parlamentného do regionálneho. Ministerstvo zahraničia Ruska zdôraznilo, že je to zjavný signál: obyvatelia Európskej únie nechcú sankčnú vojnu, ale normálne vzťahy medzi EÚ a Ruskom a obnovenie hospodárskej a obchodnej spolupráce.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 885x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1841x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1207x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1436x 👤eugenius
,