asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: „Eurokomisárka pre dopravu napomáha vylúčeniu konkurencie“

 Aktuality

Predseda SaS Richard Sulík vystúpil dňa 7. júla v Európskom parlamente v Štrasburgu s príhovorom k téme „Vyhlásenie Komisie k uplatňovaniu zákona o minimálnej mzde v sektore dopravy“.

11 Júl
2016 21:25:19

 

Foto: YouTube

Richard Sulík v ňom kriticky reagoval na novo-zavedené administratívne bariéry Nemecka a Francúzska spôsobujúce vylúčenie konkurencie. Zároveň sa s výčitkou obrátil na slovinskú eurokomisárku pre dopravu Violetu Bulc, ktorá podľa neho svojou nečinnosťou tomuto vylúčeniu konkurencie napomáha. Celý prejav Richarda Sulíka nájdete vo videu.

Prepis videa:

Richard Sulík: Vážená pani komisárka, Nemecko a Francúzsko chcú spoločnú Európu, jednotný vnútorný trh, ale keď ide o ich vlastné záujmy, tak sa na tieto princípy rýchlo zabúda a dochádza k vylúčeniu konkurencie. Nejde tu ani tak o minimálnu mzdu, ide tu skôr o administratívne bariéry, ktoré tieto krajiny zaviedli.

V máji minulého roku ste zaslali Nemecku formálnu výzvu a potom ste už neurobili vôbec nič. Až v júni tohto roku, to znamená 13 mesiacov neskôr, ste znovu zaslali Nemecku takýto formálny list, čo vôbec nebolo potrebné, keďže sa neobjavili žiadne nové skutočnosti. Vy ste už mali zaslať odôvodnené stanovisko. Týmto vlastne napomáhate tomuto vylúčeniu konkurencie, keďže nie ste dostatočne aktívna. A potom ste potrebovali ešte 2 mesiace na to, aby ste reagovali na list niektorých poslancov. List, ktorý v podstate nič nehovorí.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 885x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1841x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1207x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1436x 👤eugenius
,