asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nitriansky primátor Jozef Dvonč na Európskom summite regiónov a miest v Bratislave

 Aktuality

V Bratislave sa počas 8. a 9. júla uskutočnil Európsky summit regiónov a miest, na ktorom rokoval aj primátor Nitry Jozef Dvonč. Samotné zasadnutie v dvojročnej periodicite organizuje Európsky výbor regiónov.

14 Júl
2016 19:22:17

 

Foto: YouTube

Prioritným mottom schôdze, na ktorej sa zúčastnilo viac ako sedemsto politikov, štátnych úradníkov, odborníkov a podnikateľov bolo jasné a tvorili ho tri slová – „Investovať a spájať“. I preto nie je prekvapivé, že hlavnou témou rokovaní a diskusií boli investície - s cieľom rastu v rámci európskych regiónov.

Ambíciou Európskej únie je tiež pomôcť aj orgánom verejnej správy v celej únii ľahšie dosiahnuť inteligentnejší, ekologickejší a udržateľnejší rast. Témou summitu bol aj rozdiel v investíciách medzi krajinami a regiónmi v únii, ktoré naďalej pretrvávajú. Aj preto sa bude Európska komisia bude snažiť zmobilizovať verejné a súkromné investície v objeme 315 miliárd eur na rovnomerné zvýšenie verejných a súkromných investícií vo všetkých európskych regiónoch.

Aj na základe týchto skutočností Mesto Nitra, spoločne s Nitrianskym samosprávnym krajom a ďalšími partnermi považujú implementáciu programov európskej územnej spolupráce za významnú príležitosť a prostriedok ako rozvíjať regióny na báze spolupráce. Členovia tohto zoskupenia, v ktorom participuje i mesto Nitra, plánujú spravovanie fondu malých projektov v rámci Operačného programu cezhraničnej spolupráce v približne tristo projektoch – v hodnote viac ako 6 miliónov eur počas 7 rokov.

Tohtoročný summit bol oficiálnym podujatím slovenského predsedníctva Rady Európskej únie. Summit mal najmä výrazný slovenský rozmer, ktorý sa prejavil v kultúrnych podujatiach a tiež v jednotlivých verejných diskusiách.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 885x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1841x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1207x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1436x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,