asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na Ukrajine sa začínajú spoločné s USA vojenské cvičenia Sea Breeze 2016, ktoré potrvajú až 25 dní

 Aktuality

Zajtra sa začínajú cvičenia Sea Breeze-2016. V priebehu 25 dní na Ukrajine nasadia až 3 tisíc vojakov – amerických, ukrajinských a natovských, 15 lodí, 5 ponoriek, 12 lietadiel a vrtuľníkov a veľa inej vojenskej techniky.

17 Júl
2016 18:48:12

 

Foto: Facebook

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko ešte koncom vlaňajšieho roka schválil prítomnosť  zahraničných vojakov na Ukrajine pre prípadné vojenské cvičenia. Podľa podpísaných dokumentov, môže byť na Ukrajine v tomto roku až 5 tisíc amerických vojakov a vojakov ďalších členských krajín NATO v rámci programu „Partnerstvo pre mier“ a potrebná  vojenská technika.

Tieto cvičenia Sea Breeze-2016 sa uskutočnia na území Odeskej a Nikolajevskej oblasti a taktiež v severozápadnej časti Čierneho mora. Témou týchto cvičení je organizácia medzinárodnej bezpečnostnej operácie v krízovom regióne. Cieľom cvičení je naučiť sa  „výrazne dominovať“ v tej alebo inej oblasti.

Podľa plánu Ukrajina „prepožičia“ celú svoju južnú časť silám NATO: ukrajinské polygóny,  vojenské priestory, vojenské letisko Školnyj v Odese /vrátane námorného obchodného prístavu/, Kulbakino v Nikolajeve, Černobajevka v Chersone a vzletové a pristávacie dráhy  na Tendrovskej kose a ostrove Pervomajskij. Z troch tisíc účastníkov cvičenia je jen 1000 vojakov ukrajinskej armády. Ďalšia tisícka to sú vojaci americkej armády a taktiež tisíc vojakov prišlo z rôznych členských krajín NATO.

„Menší problém“ majú Američania: na cvičenia by chceli dostať aj dve svoje ponorky, lenže USA majú iba jadrové ponorky a vstup do Čierneho mora je zakázaný pre všetky jadrové ponorky s výnimkou ponoriek čiernomorských štátov. Čo si teda môžu vymyslieť Američania? Aby neporušovali medzinárodnú konvenciu, môžu si zahrať „vojensko-politické šachy“. Napríklad, môžu „prenajať“ svoje ponorky Ukrajine alebo vymyslieť iný podobný trik.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko oficiálne potvrdil „hosťovanie“ NATO na Ukrajine, keď schválil „Strategické obranné oznámenie“, novú doktrínu, ktorá prakticky znamená prestavbu ukrajinskej armády a vojenského priemyslu v súlade so štandardmi NATO.

Ukrajinské média taktiež pripomínajú, že ešte v r. 2006 v súvislosti s cvičením „Sea Breeze“ sa predpokladalo, že USA vybudujú na Kryme svoju vojenskú základňu. Dokonca vtedy nákladná loď dopravila do prístavu stavebné stroje a materiály. Občania Krymu však prakticky sa vzbúrili a zabránili Američanom usadiť sa na ich krásnom polostrove a vybudovať tu svoju vojenskú základňu. V súčasnosti Krym je súčasťou Ruska a, pochopiteľne, žiadna americká základňa tu nepripadá do úvahy.

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1034x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2014x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1298x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1522x 👤eugenius
,