asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka nesúhlasí s novými pravidlami prijímania migrantov

 Aktuality

Stále viac vedúcich európskych politikov odmietajú liberálnu politiku Bruselu voči prijímaniu migrantov. Ani rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka nesúhlasí s novými pravidlami, ktoré Európska únia navrhla 13. júla.

19 Júl
2016 19:31:37

 

Foto: Facebook

Vo svojom rozhovore pre Die Welt poukázal na to, že v súlade s jedným z nových pravidiel  pracovné povolenie musí byť vydávané skôr, ako uplynie šesťmesačná lehota od momentu, kedy ten alebo iný prisťahovalec podal žiadosť o azyl. To znamená, že Bruselu zavádza dosť pochybne pravidlá hry, podľa ktorých hociktorý migrant musí získať prácu v EÚ už do polroka – a to sa nepodarí ani mnohým obyvateľom únie.

Rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka sa domnieva, že je to veľmi zlý ťah a to priláka do EÚ ešte viac utečencov, ktorí doma nemajú prácu. Je presvedčený, že to v žiadnom prípade európsky trh neznesie a určite skolabuje. Pripomína, že v súčasnosti čakajú na azyl v Rakúsku tisíce migrantov z Blízkeho Východu. Drvivá väčšina z nich by mala získať povolenie na vykonávanie verejnoprospešných prác. Lenže o podobnú prácu majú záujem aj niektorí rakúski občania, ale nemôžu túto prácu získať.

Nový rakúsky kancelár /bývalý šéf Rakúskych železníc/ Christian Kern naopak prízvukoval, že podporuje najnovšiu iniciatívu Európskej únie. Vysvetlil, že iba tak sa dá predísť nepokojom v radoch prisťahovalcov, že budú mať prácu a dokážu uživiť si svoje rodiny. Preto je to podľa neho spravodlivé a zdôraznil, že žiadatelia o azyl by mali získať prácu čo najrýchlejšie a bez byrokratických prekážok. Bude to užitočné aj pre prisťahovalcov, aj pre Rakúsko, ktoré sa tak vyhne sociálnym nepokojom.

Rakúske média pripomínajú, že vlani Rakúsko prichýlilo až 90 utečencov z Blízkeho Východu. Bola to obrovská záťaž a preto v januári tohto roka vláda obmedzila ich ďalší príjem na 37,5 tisíc ročne a navyše posilnila aj hraničné kontroly. Okrem toho Rakúsko pomáha susedným krajinám s uzatvorením “balkánskej cesty” a strážením hraníc. Pred niekoľkými dňami, 13. júla Rakúsko rokovalo s Maďarskom o sprísnení bezpečnostných opatreniach na hraniciach a o pomoci Rakúska v tejto oblasti.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1087x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 718x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1119x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1262x 👤slavo
,