asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka nesúhlasí s novými pravidlami prijímania migrantov

 Aktuality

Stále viac vedúcich európskych politikov odmietajú liberálnu politiku Bruselu voči prijímaniu migrantov. Ani rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka nesúhlasí s novými pravidlami, ktoré Európska únia navrhla 13. júla.

19 Júl
2016 19:31:37

 

Foto: Facebook

Vo svojom rozhovore pre Die Welt poukázal na to, že v súlade s jedným z nových pravidiel  pracovné povolenie musí byť vydávané skôr, ako uplynie šesťmesačná lehota od momentu, kedy ten alebo iný prisťahovalec podal žiadosť o azyl. To znamená, že Bruselu zavádza dosť pochybne pravidlá hry, podľa ktorých hociktorý migrant musí získať prácu v EÚ už do polroka – a to sa nepodarí ani mnohým obyvateľom únie.

Rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka sa domnieva, že je to veľmi zlý ťah a to priláka do EÚ ešte viac utečencov, ktorí doma nemajú prácu. Je presvedčený, že to v žiadnom prípade európsky trh neznesie a určite skolabuje. Pripomína, že v súčasnosti čakajú na azyl v Rakúsku tisíce migrantov z Blízkeho Východu. Drvivá väčšina z nich by mala získať povolenie na vykonávanie verejnoprospešných prác. Lenže o podobnú prácu majú záujem aj niektorí rakúski občania, ale nemôžu túto prácu získať.

Nový rakúsky kancelár /bývalý šéf Rakúskych železníc/ Christian Kern naopak prízvukoval, že podporuje najnovšiu iniciatívu Európskej únie. Vysvetlil, že iba tak sa dá predísť nepokojom v radoch prisťahovalcov, že budú mať prácu a dokážu uživiť si svoje rodiny. Preto je to podľa neho spravodlivé a zdôraznil, že žiadatelia o azyl by mali získať prácu čo najrýchlejšie a bez byrokratických prekážok. Bude to užitočné aj pre prisťahovalcov, aj pre Rakúsko, ktoré sa tak vyhne sociálnym nepokojom.

Rakúske média pripomínajú, že vlani Rakúsko prichýlilo až 90 utečencov z Blízkeho Východu. Bola to obrovská záťaž a preto v januári tohto roka vláda obmedzila ich ďalší príjem na 37,5 tisíc ročne a navyše posilnila aj hraničné kontroly. Okrem toho Rakúsko pomáha susedným krajinám s uzatvorením “balkánskej cesty” a strážením hraníc. Pred niekoľkými dňami, 13. júla Rakúsko rokovalo s Maďarskom o sprísnení bezpečnostných opatreniach na hraniciach a o pomoci Rakúska v tejto oblasti.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1951x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1253x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,