asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ministerstvo zahraničia Ruska: presťahovanie Pavla Šeremeta na Ukrajinu sa stalo preňho fatálnym

 Aktuality

Informačný a tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí Ruska reagoval na okolnosti vraždy známeho bieloruského novinára Pavla Šeremeta na Ukrajine. Predtým taktiež pracoval v Bielorusku a v Rusku a mal aj ruské občianstvo.

22 Júl
2016 19:14:42

 

Foto: Facebook

„Sme šokovaní cynickou vraždou ruského občana Pavla Šeremeta v centre Kyjeva. V Rusku bol uznávaný a rešpektovaný ako novinár a vynikajúci profesionál. Pavel Šeremet bol mužom princípu, ktorý sa často kritický staval voči úradom. Svoju občiansku pozíciu jasne vyjadroval v prejavoch a publikáciách, jeho názor na veci sa nie vždy zhodoval s oficiálnym stanoviskom. Avšak, v Rusku, napriek rozdielnym názorom, mu nikdy nehrozilo fyzické násilie za profesionálnu činnosť.

Bohužiaľ, presťahovanie na Ukrajinu sa ukázalo byť pre neho fatálne. P. Šeremet sa stal ďalšou z obetí systému, ktorý dnes existuje v tejto krajine. Súčasná ukrajinská vláda ktorá si získala podporu od svojich euroatlantických patrónov pre údajné pokroky v presadzovaní demokratických reforiem, nebola schopná zaistiť bezpečnosť novinára.

Ako je príznačné pre realitu dnešnej Ukrajiny, okamžite sa našli tí, ktorí vo svojej mysli, otrávenej rusofóbiou, ihneď bez váhania „uzreli“ v tomto brutálnom masakry „ruskú stopu“.

Toto nie je prvý prípad tragickej smrti novinára na Ukrajine. Dodnes nie sú dostupné žiadne preukázateľné výsledky k prípadom G. Gongadze, O.Buziny a tiež novinárov, ktorí zahynuli v zóne konfliktu na juhovýchode krajiny. Dúfame, že reťazec beztrestného vraždenia bude, konečne, prerušený. Počítame s objektívnym a dôkladným vyšetrením týchto trestných činov a očakávame, že zodpovedné osoby budú trestne stíhané.

Ruská strana opakovane upozorňovala svetovú verejnosť na systematické porušovanie zo strany Ukrajiny jej záväzkov v oblasti slobody prejavu a ochrany ľudských práv. Vyzývame náležité medzinárodné štruktúry a organizácie pre ľudské práva využiť všetok svoj vplyv na oficiálny Kyjev, aby Ukrajina dodržovala základné zásady medzinárodného práva pre zaistenie bezpečnosti novinárov.

Vyjadrujeme hlbokú sústrasť rodine a priateľom Pavla Šeremeta, prejavujeme súcit celej novinárskej komunite,“ uvádza sa vo vyhlásení Informačného a tlačového odboru  Ministerstva zahraničných vecí Ruska v súvislosti s vraždou známeho bieloruského novinára Pavla Šeremeta na Ukrajine.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1076x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 707x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1110x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1253x 👤slavo
,