asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ministerstvo zahraničia Ruska: presťahovanie Pavla Šeremeta na Ukrajinu sa stalo preňho fatálnym

 Aktuality

Informačný a tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí Ruska reagoval na okolnosti vraždy známeho bieloruského novinára Pavla Šeremeta na Ukrajine. Predtým taktiež pracoval v Bielorusku a v Rusku a mal aj ruské občianstvo.

22 Júl
2016 19:14:42

 

Foto: Facebook

„Sme šokovaní cynickou vraždou ruského občana Pavla Šeremeta v centre Kyjeva. V Rusku bol uznávaný a rešpektovaný ako novinár a vynikajúci profesionál. Pavel Šeremet bol mužom princípu, ktorý sa často kritický staval voči úradom. Svoju občiansku pozíciu jasne vyjadroval v prejavoch a publikáciách, jeho názor na veci sa nie vždy zhodoval s oficiálnym stanoviskom. Avšak, v Rusku, napriek rozdielnym názorom, mu nikdy nehrozilo fyzické násilie za profesionálnu činnosť.

Bohužiaľ, presťahovanie na Ukrajinu sa ukázalo byť pre neho fatálne. P. Šeremet sa stal ďalšou z obetí systému, ktorý dnes existuje v tejto krajine. Súčasná ukrajinská vláda ktorá si získala podporu od svojich euroatlantických patrónov pre údajné pokroky v presadzovaní demokratických reforiem, nebola schopná zaistiť bezpečnosť novinára.

Ako je príznačné pre realitu dnešnej Ukrajiny, okamžite sa našli tí, ktorí vo svojej mysli, otrávenej rusofóbiou, ihneď bez váhania „uzreli“ v tomto brutálnom masakry „ruskú stopu“.

Toto nie je prvý prípad tragickej smrti novinára na Ukrajine. Dodnes nie sú dostupné žiadne preukázateľné výsledky k prípadom G. Gongadze, O.Buziny a tiež novinárov, ktorí zahynuli v zóne konfliktu na juhovýchode krajiny. Dúfame, že reťazec beztrestného vraždenia bude, konečne, prerušený. Počítame s objektívnym a dôkladným vyšetrením týchto trestných činov a očakávame, že zodpovedné osoby budú trestne stíhané.

Ruská strana opakovane upozorňovala svetovú verejnosť na systematické porušovanie zo strany Ukrajiny jej záväzkov v oblasti slobody prejavu a ochrany ľudských práv. Vyzývame náležité medzinárodné štruktúry a organizácie pre ľudské práva využiť všetok svoj vplyv na oficiálny Kyjev, aby Ukrajina dodržovala základné zásady medzinárodného práva pre zaistenie bezpečnosti novinárov.

Vyjadrujeme hlbokú sústrasť rodine a priateľom Pavla Šeremeta, prejavujeme súcit celej novinárskej komunite,“ uvádza sa vo vyhlásení Informačného a tlačového odboru  Ministerstva zahraničných vecí Ruska v súvislosti s vraždou známeho bieloruského novinára Pavla Šeremeta na Ukrajine.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1398x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2070x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 1943x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2381x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,