asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ministerstvo zahraničia Ruska: presťahovanie Pavla Šeremeta na Ukrajinu sa stalo preňho fatálnym

 Aktuality

Informačný a tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí Ruska reagoval na okolnosti vraždy známeho bieloruského novinára Pavla Šeremeta na Ukrajine. Predtým taktiež pracoval v Bielorusku a v Rusku a mal aj ruské občianstvo.

22 Júl
2016 19:14:42

 

Foto: Facebook

„Sme šokovaní cynickou vraždou ruského občana Pavla Šeremeta v centre Kyjeva. V Rusku bol uznávaný a rešpektovaný ako novinár a vynikajúci profesionál. Pavel Šeremet bol mužom princípu, ktorý sa často kritický staval voči úradom. Svoju občiansku pozíciu jasne vyjadroval v prejavoch a publikáciách, jeho názor na veci sa nie vždy zhodoval s oficiálnym stanoviskom. Avšak, v Rusku, napriek rozdielnym názorom, mu nikdy nehrozilo fyzické násilie za profesionálnu činnosť.

Bohužiaľ, presťahovanie na Ukrajinu sa ukázalo byť pre neho fatálne. P. Šeremet sa stal ďalšou z obetí systému, ktorý dnes existuje v tejto krajine. Súčasná ukrajinská vláda ktorá si získala podporu od svojich euroatlantických patrónov pre údajné pokroky v presadzovaní demokratických reforiem, nebola schopná zaistiť bezpečnosť novinára.

Ako je príznačné pre realitu dnešnej Ukrajiny, okamžite sa našli tí, ktorí vo svojej mysli, otrávenej rusofóbiou, ihneď bez váhania „uzreli“ v tomto brutálnom masakry „ruskú stopu“.

Toto nie je prvý prípad tragickej smrti novinára na Ukrajine. Dodnes nie sú dostupné žiadne preukázateľné výsledky k prípadom G. Gongadze, O.Buziny a tiež novinárov, ktorí zahynuli v zóne konfliktu na juhovýchode krajiny. Dúfame, že reťazec beztrestného vraždenia bude, konečne, prerušený. Počítame s objektívnym a dôkladným vyšetrením týchto trestných činov a očakávame, že zodpovedné osoby budú trestne stíhané.

Ruská strana opakovane upozorňovala svetovú verejnosť na systematické porušovanie zo strany Ukrajiny jej záväzkov v oblasti slobody prejavu a ochrany ľudských práv. Vyzývame náležité medzinárodné štruktúry a organizácie pre ľudské práva využiť všetok svoj vplyv na oficiálny Kyjev, aby Ukrajina dodržovala základné zásady medzinárodného práva pre zaistenie bezpečnosti novinárov.

Vyjadrujeme hlbokú sústrasť rodine a priateľom Pavla Šeremeta, prejavujeme súcit celej novinárskej komunite,“ uvádza sa vo vyhlásení Informačného a tlačového odboru  Ministerstva zahraničných vecí Ruska v súvislosti s vraždou známeho bieloruského novinára Pavla Šeremeta na Ukrajine.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1953x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1256x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius
,