asfasdf ×

NázorObčana.sk

Škótska premiérka Nicola Sturgeonová predpokladá, že druhé referendum o nezávislosti krajiny môže sa konať už v prvej polovici budúceho roka

 Aktuality

Škótsku premiérku Nicolu Sturgeonovú „vyspovedali“ v pravidelnej relácii najslávnejšej britskej televízie BBC. Moderátor Andrew Marr sa ju, samozrejme, opýtal na termín nového škótskeho referenda o nezávislosti krajiny.

23 Júl
2016 19:16:35

 

Foto: YouTube

Nicola Sturgeonová odpovedala, že podľa nej by druhé škótske referendum o nezávislosti sa mohlo uskutočniť v prvej polovici budúceho roka. Podčiarkla, že Škótsko nechce opustiť Európsku úniu a preto asi bude musieť opustiť Veľkú Britániu. Moderátor Andrew Marr sa odvolal na nedávne /15. júla/ stretnutie britskej premiérky Theresy Mayovej a škótskej premiérky v hlavnom meste Škótska Edinburgu. Dámy, pochopiteľne, preberali Brexit, jeho následky a diskutovali o tom, ako ďalej: či Škótsko zostane spolu s Anglickom alebo nie.


Nicola Sturgeonová podčiarkla, že sa referendu asi nedá vyhnúť, ak britská vláda začne formálny proces vystúpenia z Európskej únie a nebude brať príliš do úvahy názory a postoje ako škótskej vlády, tak aj obyvateľov Škótska. Prezradila aj dosť „konšpiračný“ variant, že by  Škótsko mohlo aj naďalej zostať časťou Veľkej Británie, ale zároveň aj Európskej únie. Na otázku moderátora potvrdila svoj názor, že Škótsko môže zostať v EÚ aj po tom, ako Británia z Európskej únie vystúpi. Svoje tvrdenie však príliš nekonkretizovala a neprezradila, ako sa to dá zabezpečiť po legislatívnej stránke.

Taktiež škótska premiérka vyjadrila presvedčenie, že Londýn by nemal klásť prekážky usporiadaniu druhého referenda o nezávislosti Škótska, pretože občania krajiny majú právo riešiť svoje osudy. Nicola Sturgeonová nesúhlasí s názorom britskej premiérky, ktorá prízvukovala, že výsledok referenda z roku 2014 bol jasný a preto nie je nutné organizovať nové referendum o nezávislosti Škótska.

„Podľa mňa, snahy zablokovať referendum sú kontraproduktívne. Nové referendum ukáže, čo v skutočnosti chce škótsky ľud,“ zdôraznila škótska premiérka Nicola Sturgeonová.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1051x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2039x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1314x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1539x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,