asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americký veľvyslanec na Ukrajine Geoffrey Ross Pyatt: Do konca tohto týždňa USA odovzdajú Ukrajine ďalšiu partiu zbraní

 Aktuality

Spojené štáty pokračujú v dodávkach zbraní pre Ukrajinu. Potvrdil to aj americký veľvyslanec na Ukrajine Geoffrey Ross Pyatt. Uviedol, že do konca tohto týždňa Spojené štáty dodajú ďalšiu partiu zbraní.

27 Júl
2016 20:20:29

 

Foto: Facebook

Prezradil, že USA dodajú pre Ukrajinu bezpilotné lietadla a zariadenia nočného videnia. „Spojené štáty sa zaviazali, že poskytneme Ukrajine vojenskú pomoc vo výške viac ako 600 miliónov dolárov. Práve tento týždeň zrealizujeme väčšiu dodávku bezpilotných lietadiel. Taktiež v najbližších dňoch dopravíme aj zariadenia nočného videnia,“ povedal počas diskusného klubu „Otvor svet“ v Kyjeve s tematikou „Transformácia na Ukrajine: progres a ciele do budúcnosti“. Vyhol sa však odpovedi na otázky novinárov, ktorí chceli vedieť aspoň približný počet tejto techniky, ktorú USA dodajú na Ukrajinu. Povedal, že presne čísla by zatiaľ nechcel uvádzať.  

Ukrajinské média v tejto súvislosti pripomínajú, že začiatkom tohto mesiaca veľvyslanec Ukrajiny v USA Valerij Čalyj informoval, že Spojené štáty v čoskoro dodajú na Ukrajinu partie radarov, bezpilotných lietadiel a komunikačných prostriedkov. Od začiatku tohto roka ukrajinská armáda získala medzinárodnú pomoc vo výške 60 miliónov dolárov. Hlavnými partnermi pre ukrajinskú armádu sú USA, Kanada, Veľká Británia, Turecko, Poľsko a Litva. Valerij Čalyj prezradil, že vojenskú pomoc Ukrajine poskytuje viac ako 10 štátov, ale presné informácie o tejto pomoci nie sú určené pre verejnosť.

Zatiaľ USA a európske štáty neposkytujú Ukrajine letálne zbrane. Avšak, ako zdôraznil predstaviteľ Ukrajiny v NATO Jegor Božok, táto krajina požiada NATO o dodávky podobných zbraní v prípade, ak Minské dohody zlyhajú.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,