asfasdf ×

NázorObčana.sk

Junge Welt: USA sa boja ukázať družicovú snímku katastrofy Boeingu MN17

 Aktuality

Nemeckí novinári upozorňujú spoločnosť na zjavnú neochotu USA odhaliť podrobnosti okolností katastrofy malajzijského Boeingu nad Donbasom.

29 Júl
2016 18:36:25

 

Foto: Facebook

Autori článku v Junge Welt poznamenávajú, že minister zahraničia USA John Kerry v prvých dňoch po katastrofe vyhlasoval: „my vieme, kto strieľal a máme aj patričné dôkazy“. Lenže „nezvratné dôkazy“ nikto doposiaľ neukázal. Rusko sa správalo inak, po štyroch dňoch od katastrofy uverejnilo družicové snímky zo zóny havárie.

V článku sa hovorí o americkom „pátracom“ novinárovi Johnovi Perym, ktorý aktuálne riadi web Consortiumnews. Pery tvrdí, že nejaký zdroj v špeciálnych službách USA mu prezradil, že Spojené štáty disponujú snímkami, ktoré preukazujú nie to, čo treba, na družicových záberoch je vidieť vojakov v ukrajinskej rovnošate pri Buk – u v bojovej pohotovosti“.

Vyšetrovacia komisia Holandska napísala stovky strán aktov, lenže v otázke chronológie katastrofy sa Holanďania príliš nepohli. Vyšetrovatelia môžu konštatovať len fakt, že „lietadlo bolo zničené veľkým množstvom objektov s vysokou energiou“. O akých „vysokoenergetických objektoch“ ide reč a kto ich odpálil, soráva vyšetrovacej komisie nehovorí.

Na druhej strane sa v správach holandských vyšetrovateľov uvádzajú „zložité okolnosti“. Toto rodí myšlienku o nejakých okolnostiach, ktoré spôsobujú neznáme sily. Okrem toho znepokojuje množstvo pokynov o nešírení informácií.

Príznačný je fakt, že vlády Holandska, Malajzie, Belgicka a Ukrajiny sa v auguste 2014 písomne zaviazali poskytova´t vyhlásenia o katastrofe Boeingu len po vzájomnom odsúhlasení. Povedané inak, ktorákoľvek strana môže vetovať zverejnenie pre ňu nevhodnej informácie.

Podľa pravda.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1051x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2039x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1315x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1539x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,