asfasdf ×

NázorObčana.sk

Putin „zrušil“ veľvyslanca na Ukrajine, ktorý je kamarátom Porošenka. To znamená iba jedno: kurz Kremľa voči Kyjevu sa mení

 Aktuality

V Rusku nastal menší rozruch: prezident urobil dosť rozsiahle kádrové zmeny hneď na niekoľkých úrovniach a vymenoval nových ľudí. Medzi inými odvolal aj veľvyslanca Ruska na Ukrajine Michaila Zurabova.

29 Júl
2016 18:37:52

 

Foto: YouTube

Viacerí ruskí politici, analytici a média preto hovoria o zmene kurzu Kremľa voči Kyjevu: Zurabov je vo všeobecnosti považovaný za dobrého kamaráta súčasného ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Pre média to povedal aj známy ukrajinský politik, exposlanec ukrajinského parlamentu a bývalý predseda parlamentu Novoruska Oleg Carev.

Podčiarkol, že Porošenka a Zurabova spájajú staré kamarátske vzťahy. Hovorí, že obaja pani v rámci možnosti „propagujú“ svojho kamaráta. „Zurabov loboval za Porošenka ešte pred ukrajinskými voľbami a prezentoval ho, ako prorusky naladeného politika. Vtedy v Rusku nik nepoznal Porošenka a nevedel, aký je to politik a čo sa dá od neho očakávať,“ dodal.

Podčiarkol, že demisia Zurabova je spojená s tým, že v Kremli sú presvedčení v nezmyselnosti dosiahnutia akýchkoľvek dohôd s Porošenkom. „Moskva je presvedčená, že nemôže dôverovať žiadnym sľubom Porošenka. Ukrajinský prezident je jedným z najväčších rozčarovaní Kremľa, veď Porošenko prisahal, že ukončí vojenskú kampaň na Donbase. Sľuboval to počas svojej predvolebnej kampane,“ pripomína Carev.

„Rusko sa dokonca rozhodlo uznať Porošenka legitímnym prezidentom Ukrajiny. V tom prípade legitimita Porošenka je minimálne na rovnakej úrovni, ako aj legitimita vedenia Donbasu a Luhanska – legitimita Zacharčenka a Plotnického. Bol to obrovský kredit pre Porošenka, avšak vôbec nesplnil očakávania. Nesplnil ich, keď pokračoval v takzvanej protiteroristickej operácii na Donbase. Opakujem, počas predvolebnej kampane sľuboval, že ukončí krviprelievanie,“ zdôraznil Carev.

„Poslednou kvapkou pre Moskvu bola správa, že Porošenko plánuje v prípade zhoršenia vnútropolitickej situácie v krajine rozpútať veľkú vojnu na Donbase. Nečudujem sa, že odvolanie Zurabova pripadlo práve na sviatok krstenia Ruska – je to symbolické,“ je presvedčený Oleg Carev. 

Dočasným vedením ruského veľvyslanectva na Ukrajine poverili Sergeja Toropova. Ako diplomat pracoval vo funkcii prvého tajomníka ruského veľvyslanectva v Lotyšsku, zodpovedal za komunikáciu s médiami. V r. 2008 bol vyhostený z Lotyšska: vedenie krajiny nebolo spokojné s jeho činnosťou, ktorú označilo za nezlučiteľnú s diplomaciou...  Do r. 2016 pôsobil vo funkcii radcu ruského veľvyslanectva na Ukrajine.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 951x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1913x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius
,