asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kyjev: Ozbrojené sily DĽR a LĽR majú viac tankov ako armády Anglicka a Nemecka dohromady

 Aktuality

Jevgenij Marčuk: „Na území Donbasu, kontrolovanom DĽR a LĽR je v súčasnosti sústredených 32 – 36 tisíc vojakov a vyše 700 tankov.“

30 Júl
2016 08:02:47

 

Foto: Facebook

Večer 18. 7. to do ukrajinského éteru vyhlásil predstaviteľ Ukrajiny v kontaktnej skupine na urovnanie konfliktu v Donbase, bývalý minister obrany a tajomník rady národnej bezpečnosti Jevgenij Marčuk, ktorý zároveň spresnil, že „úsilím Ruska“ tu boli vytvorené dva armádne zbory.

„Približne 32 – 36 tisíc vojakov, ktorí sú dobre vycvičení. Velitelia zborov, ich zástupcovia a velitelia rôt, sú predstaviteľmi ruského generálneho štábu... Približne od 3 do 6 tisíc – sú kádrovými ruskými vojakmi bez označenia s presným predurčením OS RF“, povedal Marčuk.

Oznámil tiež, že vojenské zbory sa postupne zväčšujú. „Existujú absolútne presne údaje, ako sa presne posilňujú všetky vojenské súčasti dvoch armádnych zborov: počty ľudí, tanky“, dodal predstaviteľ Kyjeva a uviedol, že v zostave DĽR a LĽR je viac tankov, ako dovedna v armádach Nemecka a Veľkej Británie.

„Na tej strane sa nachádza 702 tankov troch modifikácií. Sú to moderné tanky, tanky, pripravená na boj. Delostreleckých systémov, hlavňového delostrelectva, reaktívneho a mínometov je vyše tisíc... To sú dôležité komponenty vojenského charakteru, ktoré sú spravidla spojené s útočným charakterom alebo so spôsobením príliš veľkých strát opačnej strane“.

Marčuk tiež ubezpečil, že ukrajinská rozviedka presne vie cez aký železničný prechod s RF prichádzajú ešalóny, koľko a akej techniky vezú.  Zároveń vyjadril presvedčenie, že „Rusko sa nechystá opustiť Donbas“, čoho svedectvom má byť aj navýšenie počtov poľných nemocníc, prieskumných prostriedkov, skladov zbraní a techniky.

x x x

V lete minulého roka prezident poprevratovej Ukrajiny Porošenko vyhlásil talianskym médiám, že „na Putinov rozkaz na našom území sa nachádza 200 tisíc ľudí, vybavených tankami, vrátane systémami na odpal protilietadlových rakiet“.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1051x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2039x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1313x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1539x 👤eugenius
,