asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kyjev zamietol kandidatúru nového ruského veľvyslanca na Ukrajine

 Aktuality

Menší diplomatický škandál komplikuje už aj bez toho napäté vzťahy medzi Ruskom a Ukrajinou. Kyjev totiž zamietol kandidatúru nového ruského veľvyslanca na Ukrajine. V Moskve to hodnotia ako akt pomsty...

04 August
2016 20:41:45

 

Foto: Facebook

Zástupkyňa ministra zahraničných vecí Ukrajiny pre otázky európskej integrácie Elena Zerkaľová v televíznej relácii potvrdila, že Ukrajina zamietla kandidatúru nového ruského veľvyslanca v tejto krajine. „Táto otázka už nie je aktuálna,“ zdôraznila ukrajinská diplomatka. Potvrdila, že kandidatúru ruského veľvyslanca zamietli z iniciatívy ukrajinskej strany a súhlasu ukrajinského ministra zahraničia Pavla Klimkina.  

Celý problém vznikol pred týždňom, 28. júla, keď ruský prezident Vladimír Putin odvolal ruského veľvyslanca na Ukrajine Michaila Zurabova, ktorý je osobným priateľom ukrajinského prezidenta Petra Porošenka a ktorý v ostatnom čase urobil viaceré chyby vo svojej činnosti. Iba týždeň nestačil Zurabovovi, aby mohol osláviť 7. výročie svojho pôsobenia na Ukrajine vo funkcii veľvyslanca: do tejto funkcii bol menovaný 5 augusta 2009.

Dočasným vedením ambasády v Kyjeve poverili jedného zo zástupcov Zurabova – Sergeja Toropova. Iba 24 hodín po odvolaní veľvyslanca komisia ruského parlamentu pre medzinárodné veci podporila kandidatúru Michaila Babiča na funkciu nového veľvyslanca Ruska na Ukrajine. Kyjev to však zamietol.

Ruské média, na rozdiel od diplomatov, predsa komentujú príčiny odmietnutia kandidatúry veľvyslanca. Vysvetľujú to tým, že Moskva odvolala starého veľvyslanca – priateľa Porošenka, čo nahnevalo Kyjev a hlavne samotného ukrajinského prezidenta. Hlavnú príčinu odmietnutia veľvyslanca však vidia v tom, že Ukrajina za každú cenu sa snaží vyvolávať konflikty s Ruskom a šarapaty s kandidatúrami veľvyslanca boli iba zámienkou, aby Kyjev mohol vyvolať nový škandál a zasa sa sťažovať na Moskvu západným priateľom...   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,