asfasdf ×

NázorObčana.sk

Telefonát dvoch prezidentov: Andrej Kiska s Petrom Porošenkom koordinoval pozície Slovenska a Ukrajiny pred septembrovým Bratislavským summitom EÚ

 Aktuality

V priebehu telefónneho rozhovoru slovenský prezident Andrej Kiska so svojim ukrajinským kolegom Petrom Porošenkom koordinoval pozície Slovenska a Ukrajiny pred septembrovým Bratislavským summitom Európskej únie.

21 August
2016 12:59:44

Foto: Facebook

Ako sa uvádza na portálu ukrajinského prezidenta, Petro Porošenko poďakoval Andrejovi Kiskovi za stabilnú podporu suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny. Informoval kolegu o vývoji situácie na hranice s Krymom a o tom , čo sa deje na Donbase.

Obaja politici zdôraznili, že treba pokračovať v práci skupiny Normandského formátu, ako zdôraznili, „... za účelom splnenia Ruskom Minských dohôd, predovšetkým v oblasti bezpečnosti.“ O tom, že Ukrajina, na území ktorej pokračuje konflikt, by tiež mala dodržiavať Minské dohody, obaja politici si nespomenuli.

Ukrajinský prezident vyzdvihol „efektivitu solidarity Európskej únie proti agresie Ruska“. Taktiež prízvukoval, že Európska únia by mala pokračovať v sankciách proti Rusku dovtedy, ako podčiarkol, „... kým Rusko nesplní všetky záväzky, ktoré  Moskva prevzala v súvislosti so splnením Minských dohôd.“ Ani tento raz obaja politici si nespomenuli, že Kyjev by tiež mal dodržiavať Minské dohody – aj preto, že je hlavným účastníkom konfliktu. 

Prezidenti Slovenska a Ukrajiny diskutovali o aktuálnych otázkach dvojstranných vzťahov a medzinárodnej spolupráce. Petro Porošenko vyjadril nádej, že Slovensko podporí eurointegračné snahy Ukrajiny – dupľom práve teraz, keď Slovensko je predsedníckou krajinou Európskej únie. Taktiež ukrajinský prezident vyjadril presvedčenie, že Slovensko podporí zavedenie bezvízového režimu pre ukrajinských občanov už v blízkej budúcnosti. Obaja prezidenti diskutovali aj o energetických otázkach.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Povinná vojenská služba? Čo ste sa zbláznili?

 

SNS v útrobách USA. Nestačia americké stíhačky - slovenská krv povinne za záujmy USA. Po výcviku hur...

📅16.01.2019 2 2206x 👤slavo

Slovensko – Rusko 1:1. Z Bratislavy vyhostili ruského diplomata – „špióna“ a z Moskvy na oplátku poslali domov slovenského diplomata - „špióna“

 

Jeden zo slovenských diplomatov na ambasáde v Moskve predčasne balí kufre. Rusko totiž vyhlásilo slovens...

📅13.12.2018 1 560x 👤eugenius

Ako sa skončí Lajčák-gate: bude minister zahraničia kandidovať na prezidenta, otočí si kabát, odíde s politiky?

 

V ostatných týždňoch minister zahraničia SR Miroslav Lajčák sa stál mediálnou hviezdou, stredobodom k...

📅26.11.2018 0 899x 👤eugenius

Vznikla petícia proti Lisabonskej zmluve

 

V novembri Slovensko oslavuje dve výročia. V skutočnosti je november akýmsi mesiacom slovenskej suverenity...

📅22.11.2018 0 871x 👤eugenius
,