asfasdf ×

NázorObčana.sk

Telefonát dvoch prezidentov: Andrej Kiska s Petrom Porošenkom koordinoval pozície Slovenska a Ukrajiny pred septembrovým Bratislavským summitom EÚ

 Aktuality

V priebehu telefónneho rozhovoru slovenský prezident Andrej Kiska so svojim ukrajinským kolegom Petrom Porošenkom koordinoval pozície Slovenska a Ukrajiny pred septembrovým Bratislavským summitom Európskej únie.

21 August
2016 12:59:44

Foto: Facebook

Ako sa uvádza na portálu ukrajinského prezidenta, Petro Porošenko poďakoval Andrejovi Kiskovi za stabilnú podporu suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny. Informoval kolegu o vývoji situácie na hranice s Krymom a o tom , čo sa deje na Donbase.

Obaja politici zdôraznili, že treba pokračovať v práci skupiny Normandského formátu, ako zdôraznili, „... za účelom splnenia Ruskom Minských dohôd, predovšetkým v oblasti bezpečnosti.“ O tom, že Ukrajina, na území ktorej pokračuje konflikt, by tiež mala dodržiavať Minské dohody, obaja politici si nespomenuli.

Ukrajinský prezident vyzdvihol „efektivitu solidarity Európskej únie proti agresie Ruska“. Taktiež prízvukoval, že Európska únia by mala pokračovať v sankciách proti Rusku dovtedy, ako podčiarkol, „... kým Rusko nesplní všetky záväzky, ktoré  Moskva prevzala v súvislosti so splnením Minských dohôd.“ Ani tento raz obaja politici si nespomenuli, že Kyjev by tiež mal dodržiavať Minské dohody – aj preto, že je hlavným účastníkom konfliktu. 

Prezidenti Slovenska a Ukrajiny diskutovali o aktuálnych otázkach dvojstranných vzťahov a medzinárodnej spolupráce. Petro Porošenko vyjadril nádej, že Slovensko podporí eurointegračné snahy Ukrajiny – dupľom práve teraz, keď Slovensko je predsedníckou krajinou Európskej únie. Taktiež ukrajinský prezident vyjadril presvedčenie, že Slovensko podporí zavedenie bezvízového režimu pre ukrajinských občanov už v blízkej budúcnosti. Obaja prezidenti diskutovali aj o energetických otázkach.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1055x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2048x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1321x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1545x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,