asfasdf ×

NázorObčana.sk

Konferencia o politike Európskej centrálnej banky v Liberálnom dome

 Aktuality

Vo štvrtok, 8. Septembra, sa v centrále politickej strany Sloboda a Solidarita na Priemyselnej 8 v Bratislave v Liberálnom dome uskutočnila Konferencia o politike Európskej centrálnej banky.

12 September
2016 19:50:47

 

Foto: YouTube

Účasť na túto konferenciu prijali mnohí významní hostia, z ktorých každý predniesol svoj krátky pohľad nadanú problematiku. Medzi rečníkmi sa objavili mená ako:

  • H.S.H. Prince Michael von und zu Liechtenstein, President of Thinktank ECAEF:“The Demise of Cash and Currency Debased”
  • Prof. Markus C. Kerber, Professor of Technical University of Berlin and Thinktank Europolis, Berlin: “The ECB as a source of financial instability”
  • Mojmír Hampl, Vice-president of the Czech National Bank, Prague: 1) “What is the real problem: monetary policy of the ECB or the Eurozone in itself?”, 2) “Germany and the Eurozone: illusions and a cruel reality”
  • Juraj Karpiš, renowned economist and analyst in Thinktank INESS, Bratislava – “Where is the next bubble? What will happen to eurozone, when the ECB takes the monetary support away”
  • Prof. Tillmann Lauk, Senior Global Advisor FinDeal, Barcelona – “The Consequences of the Wrong Central bank Policy and what we can expect as a next move”

Celá konferencia o politike Európskej centrálnej banky uskutočnená pod záštitou frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov v Európskom parlamente sa konala v angličtine. S úvodným slovom vystúpil predseda SaS Richard Sulík, ktorý zároveň predstavil všetkých rečníkov. Úryvok z jeho úvodného prejavu so slovenskými titulkami nájdete vo videu.

Konferencia o politike Európskej centrálnej banky – prepis prejavu R. Sulíka

„Najprv mi dovoľte, aby som vám poďakoval za vašu dnešnú účasť. Zvláštne poďakovanie patrí našim hosťom. A tiež by som rád poďakoval frakcii Európskych konzervatívcov a reformistov, ktorej som členom v Európskom parlamente. Dnes budeme hovoriť o dôležitej téme. Našu konferenciu sme nazvali

„Škodlivá menová politika ECB“.

Eurokríza je s nami už takmer osem rokov a nezdá sa, že by sa vládam doteraz podarilo nájsť nejaké fungujúce riešenie. Menová politika ECB je, povedané jedným slovom, zničujúca. Kvantitatívne uvoľňovanie, nulové úrokové sadzby, nakupovanie verejného dlhu… Všetky tieto nástroje sú hrozné.

ECB sa snaží argumentovať, že jej cieľom je dvojpercentná inflácia a ten je natoľko dôležitý, že ju oprávňuje aj na použitie týchto monetárnych nástrojov. Ale ak mám hovoriť za seba, nerozumiem, prečo je také dôležité dosiahnuť 2 % infláciu. Myslím, že je dobré, ak tovary a služby nezdražejú každý rok až o 2 %.

Tiež nerozumiem, prečo by deflácia mala byť naozaj nebezpečná. Myslím, že je dobré, ak služby a tovary lacnejú. Mám skutočné obavy z klesajúcej kvality peňazí, zvyšovania verejných dlhov a toho, že iba blázni si dnes odkladajú peniaze pre budúcnosť,“ zdôraznil v závere svojho prejavu Richard Sulík.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 951x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1914x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius
,