asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ozvena sankcií je čoraz hlasnejšia

 Aktuality

A o chvíľu začne oznamovať to podstatné. Že EÚ prehráva v tom najdôležitejšom – v súboji inteligencií. So sankciami je to totiž ako s tým slovenským – bič plieska na konci. A na konci sa aj ukazuje, kto mal a aj má mozgový deficit.

15 September
2016 20:00:02

 

Foto: Facebook

Európske štáty totiž narazili na podstatný problém. Poklesol im predaj agrotechniky. Štatistika hlási, že za ostatného pol roka poklesol predaj agrotechniky vo V. Británii, v Taliansku, Belgicku, Španielsku, Francúzsku, Holandsku... Osobitne nepriaznivý stav má Nemecko, kde je pokles 14-percentný.  Pritom predpovede tiež netešia, experti sa nazdávajú, že pokles predaja nemeckej agrotechniky bude naďalej klesať.

Špecialisti vidia príčinu v banálnom nedostatku prostriedkov medzi farmármi. Protiruské sankcie vyvolali odvetné potravinové embargo a alternatívu strateným ruským trhom sa Európanom nájsť nepodarilo. Nedosiahnuté príjmy za realizáciu produkcie sa ako bumerang vrátili v poklese predaja agrotechniky.

Nemenej dôležitý je aj ďalší moment – Rusko si vďaka sankciám buduje náhradu svojich importov. V krajine sa už vyrába vlastná kvalitná poľnohospodárska technika, ktorá vie dať fóra dokonca mnohým západným mašinám. Navyše ruská technika je citeľne lacnejšia ako jej zahraničné analógie. Efekt je dokonca taký, že ruská agrotechnika našla uplatnenie nielen doma, ale už aj na zahraničných trhoch.

Rusi plánujú export svojich výrobkov naďalej rozširovať, že čoskoro sa dá očakávať dvojaký bumerangový efekt, že ruská produkcia bude vytesňovať zahraničnú na ich materských trhoch.

V. Mikunda s využitím finobzor.ru

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1953x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1256x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,