asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská ministerka vnútra: v referende Briti volili aj znížený počet prisťahovalcov z EÚ a preto aj vláda sa o to nude snažiť

 Aktuality

Nová britská ministerka vnútra Amber Ruddová v televíznej Andrew Marr Show porozprávala o situácii s prisťahovalcami a o tom, ako Veľká Británia mieni riešiť migračnú krízu. Vysvetlila, ako to bude s pracovnými povoleniami pre cudzincov.

17 September
2016 19:42:17

 

Foto: YouTube

Prezradila aj novinku: zavedenie pracovných povolení po referende, v období Brexitu, pre občanov Európskej únie. Týmto spôsobom vláda mieni kontrolovať pohyb migrantov a overovať, koľko ich vlastne príde na britské ostrovy. Britské média poukazujú na to, že je to prvý veľký televízny rozhovor novej ministerky vnútra.


Prezradila,, že britské ministerstvo vnútra bude úzko spolupracovať s úradmi Európskej únie, aby sa vypracovalo to najlepšie riešenie pre obidve strany – aj pre Veľkú Britániu, aj pre občanov EÚ. Moderátora Andrewa Marreho /ale asi aj celý britský ľud/ presviedčala, že nový  systém pracovných povolení pre občanov EÚ je logickým krokom a bude mať význam a svoju hodnotu. Poznamenala však, že ešte nič nie je rozhodnuté a rokovania odborníkov prebiehajú ako na domácej úrovní, tak aj vo forme dvojstranných debát Veľká Británia – EÚ.

Pripomenula, že starý systém už nefunguje a treba ho zmeniť. Prízvukovala, že jej hlavnou prioritou je to, aby ľudia, ktorí budú prichádzať na ostrovy z kontinentu, naozaj prinášali pridanú hodnotu do britskej ekonomiky. Zdôraznila, že britskí občania v referende volili vystúpenie z únie preto, aby sa znížil počet prisťahovalcov z Európskej únie. Potvrdila, že vláda nepôjde proti svojim občanom, rešpektuje ich vôľu a bude plniť ich odkaz.

Na otázku moderátora sa jej akosi nechcelo odpovedať presnejšie a povedala, že nový systém pracovných povolení bezpochyby má zmysel, avšak zatiaľ k tomu nič konkrétne nemôže povedať, pretože sa tento systém ešte len formuje a v súčasnosti ešte nie je celkom jasné, aký presne bude. Potvrdila, že britské orgány budú nekompromisne určovať, koho pustia na ostrovy a koho nie – presne tak, ako to robia americkí kolegovia.

Ministerka vnútra Amber Ruddová sa domnieva, že čistá migrácia /teda počet prisťahovalcov v porovnaní s počtom ľudí, ktorí odišli s ostrovov/ bude po Brexite na úrovni desiatok tisíc, prezradila, že v súčasnosti na ostrovy prichádza viac ako 300 tisíc migrantov  ročne, z ktorých je viac ako polovica z EÚ. Potvrdila názor Andrewa Marreho, že nový britský imigračný systém bude asi veľmi prísny voči imigrantom z Európskej únie. Na druhej strane zdôraznila, že Británia ochotne príjme prisťahovalcov, ktorí budú prínosom pre domácu ekonomiku.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 962x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1928x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius
,