asfasdf ×

NázorObčana.sk

Radikály sa pokúsili v Kyjeve zbúrať plot pri budove ruskej ambasády a vniknúť do areálu veľvyslanectva

 Aktuality

Ako sa ja očakávalo, dnes, v deň ruských parlamentných volieb, radikáli a nacionalisti na Ukrajine sa pokúšajú zmariť ich priebeh na ruskej ambasáde v Kyjeve a konzulátoch vo viacerých ukrajinských mestách.

18 September
2016 16:05:43

 

Foto: YouTube

Najnapínavejšia situácia sa vytvorila pred budovou ruského veľvyslanectva v Kyjeve. Už od skorého rána radikáli a nacionalisti sa snažia zablokovať vchod do budovy, zbúrať plot okolo  ruského veľvyslanectva a preniknúť do areálu. Polícia a jednotky Národnej gardy zatiaľ všetky útoky radikálov zvládli a k veľkým komplikáciám nedošlo, aj keď svedkovia uviedli, že mnohí ruskí občania, ktorí išli voliť na ambasádu, vidiac, čo sa deje pred budovou a z obáv o vlastnú bezpečnosť, radšej sa vrátili.  

Média uvádzajú, že v radoch radikálov aktivitou hýri bývalý poslanec ukrajinského parlamentu a v súčasnosti poslanec kyjevského zastupiteľstva Igor Mirošničenko. Spolu s inými nacionalistami sa snažil zablokovať vchod do budovy ruskej ambasády a aktívne sa zapojil do pokusu o zbúranie plotu pri budove.

Ukrajinské média poukazujú na to, že Kyjev predsa poslal policajtov a jednotky Národnej gardy na ochranu ruskej ambasády a konzulátov vo viacerých mestách, aj keď predtým viacerí „kompetentní“ počínajúc samotným premiérom, prízvukovali, že to nemienia robiť. Tvrdili, že nechcú garantovať bezpečnosť v priebehu volieb suseda – „agresora“.

Ukrajinskí novinári zmenu postoja Kyjevu vysvetľujú tým, že vedenie krajiny predsa nechce, aby v centre Kyjevu – európskej metropoly panoval chaos a neporiadok a vyčíňali radikáli a nacionalisti: určite by to nebola dobrá vizitka pre Ukrajinu a, podľa všetkého, by podobný stav odsúdili v Bruseli, Paríži či Berlíne.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1051x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2039x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1315x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1539x 👤eugenius
,