asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík v Europarlamente: „Sociálny dumping – pomôže iba zlepšenie podnikateľského prostredia“

 Aktuality

Richard Sulík vystúpil dňa 13. septembra v rozprave Európskeho parlamentu v Štrasburgu so svojou reakciou na tému sociálny dumping.

18 September
2016 20:03:54

 

Foto: YouTube

Správa k sociálnemu dumpingu v EÚ totiž nie je ničím iným ako postrachom pre európskych zamestnancov a zamestnávateľov. A samotný pojem sociálny dumping nie je nič iné ako zastieranie problému, že zamestnávatelia nie sú schopní ďalej niesť bremeno nákladov, ktoré na nich uvaľuje štát cez vysokú daňovú a regulačnú záťaž.

Richard Sulík vo svojom príhovore preto poukázal na nevyhnutnosť konkurencieschopnosti a slobody v podnikaní, ktorú opatrenia proti sociálnemu dumpingu naopak potláčajú. Pokiaľ sa zásadne nezlepší podnikateľské prostredie, podľa slov Richarda Sulíka žiadne opatrenia proti sociálnemu dumpingu nepomôžu.

Prepis videa: Richard Sulík | Sociálny dumping – žiadne opatrenia nepomôžu

“Čo Európska únia skutočne potrebuje je konkurencieschopnosť a sloboda v podnikaní, to vytvorí dostatok pracovných miest. Žiaľ všetky dobre mienené opatrenia, ako aj tie proti sociálnemu dumpingu, spôsobujú presný opak. Počet pracovných miest v Európe klesá.

Sústavne sa síce sťažujeme, že firmy zneužívajú svojich zamestnancov, zároveň však vkuse vymýšľame nové a nové regulácie, a nové a nové záťaže.

Socialistickými opatreniami a snahami stále všetko nivelizovať a všetko zrovnať v skutočnosti zabíjame trh práce. Rovnaká práca na rovnakom mieste je nefunkčný socialistický nezmysel. Nepomôžu žiadne opatrenia proti sociálnemu dumpingu. Jediné, čo pomôže, je zásadné zlepšenie podnikateľského prostredia. Vtedy vzniknú nové pracovné miesta, a to je najlepšia sociálna ochrana zamestnancov,“ zdôraznil Richard Sulík v závere svojho komentáru.“

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 992x 👤eugenius

Strana SMER končí. Kto ju chce nahradiť?

 

Mečiarova facka Ficovi. Národná koalícia za EU a NATO. Slota sa nedal, tak zreformujem EU a NATO. Pellegr...

📅18.01.2019 0 1957x 👤slavo

Povinná vojenská služba? Čo ste sa zbláznili?

 

SNS v útrobách USA. Nestačia americké stíhačky - slovenská krv povinne za záujmy USA. Po výcviku hur...

📅16.01.2019 2 2741x 👤slavo

Slovensko – Rusko 1:1. Z Bratislavy vyhostili ruského diplomata – „špióna“ a z Moskvy na oplátku poslali domov slovenského diplomata - „špióna“

 

Jeden zo slovenských diplomatov na ambasáde v Moskve predčasne balí kufre. Rusko totiž vyhlásilo slovens...

📅13.12.2018 1 889x 👤eugenius
,