asfasdf ×

NázorObčana.sk

Po vzore českého SPD (Tomio Okamura) vzniká aj na Slovensku SPD. Kto sú títo ľudia a prečo majú rovnaký názov ako Okamura v ČR?

 Aktuality

V Česku je už dávnejšie známe Hnutí Svoboda a přímá demokracie, predsedom ktorého je populárny politik Tomio Okamura. Na Slovensku vzniká hnutie s podobným názvom. Prečo má podobný názov a kto sú ľudia, ktorí sú v ňom angažovaní?

27 Október
2016 19:47:59

Po vzore českého SPD (Tomio Okamura) vzniká aj na Slovensku SPD. Kto sú títo ľudia a prečo majú rovnaký názov ako Okamura v ČR?

V Česku je už dávnejšie známe Hnutí Svoboda a přímá demokracie, predsedom ktorého je populárny politik Tomio Okamura. Na Slovensku vzniká hnutie s podobným názvom. Prečo má podobný názov a kto sú ľudia, ktorí sú v ňom angažovaní?

Foto: SPD

Na otázky tieto a iné otázky odpovedal Splnomocnenec prípravného výboru SPD Mário Šušek

Prečo na Slovensku vzniká hnutie SPD, keď tu už máme veľa strán?

Na začiatok musím povedať, že všetci, ktorí sme sa rozhodli založiť vlastenecké hnutie SLOBODA A PRIAMA DEMOKRACIA (SPD), tak sme boli členmi strany PRIAMA DEMOKRACIA (ďalej len PD). Nakoľko po neúspešných voľbách sme chceli vymeniť vedenie, tak sa začali používať štb-ácke praktiky a vôbec sa nerešpektovali stanovy strany, lebo videli, že budú odvolaní. Po vízii spravodlivosti a možnosti súdenia sa, súd by mohol trvať aj päť rokov, sme sa rozhodli, že to nemá zmysel a preto sme sa rozhodli založiť vlastenecké hnutie SPD. Názov SLOBODA A PRIAMA DEMOKRACIA (SPD) vznikol preto, lebo v PD nám chýbala sloboda slova a skutočná priama demokracia.

Lenže Vy ste v parlamentných voľbách kandidovali za ĽSNS, nie?

Nakoľko vedenie strany PD nerešpektovalo resp. nedodržalo dohodu, ktorú mali s ĽSNS, tak som sa rozhodol dodržať slovo ja a nedeliť hlasy vo voľbách a preto som šiel na kandidátke ĽSNS ako člen PD. Vo voľbách som získal 1 577 preferenčných hlasov (predseda PD získal 1097) a preto ma chceli zvoliť za nového predsedu PD a ďalej čo sa dialo som už opísal v prvej otázke.

Aký bude program SPD?

Desatoro nášho programu nájdete na www.hnutiespd.sk/Program/ , ale naše tri základné piliere sú :
1. Trestnoprávna a hmotná zodpovednosť politikov a ich odvolateľnosť - Politik (takisto každý kto pracuje pre štát), ktorý spôsobí škodu štátu bude odsúdený na odňatie slobody 25-100 rokov. Jeho majetok bude skonfiškovaný v prospech štátu, vrátane toho, ktorý stihol na niekoho prepísať. Bude mať zákaz sa angažovať v politike na akejkoľvek úrovni a pracovať pre štát do konca života. Ten istý zákaz pracovať platí aj pre firmy, kde má štát účasť min. 1% a pre firmy, ktoré získali aspoň jednu štátnu zákazku, alebo sa uchádzali o štátnu zákazku. Odsúdený bude musieť svoj výkon trestu odpracovať v prospech štátu napr. keď sa stavajú ďialnice a pod........Politikov si budeme môcť nielen zvoliť, ale aj odvolať. Politik sa bude môcť dať odvolať podľa nových podmienok uvedených v bode funkčné referendum na stránke www.susek.sk/O-mne/


2. Funkčné referendum - v posledných eurovoľbách bola účasť 9% a boli platné, preto chceme kvórum na referendum úplne zrušiť, viac si o tom môžete vypočuť záznam zo Slobodného vysielača www.youtube.com/watch?v=vXj9jUPuXAE&index=28&list=PLi6d1lxErOCw7dNte0v22CrI7e3vFVqqO


3. Jedna daň v maximálnej výške 10% - to je zrušenie všetkých typov daní (35 druhov), zdravotných a sociálnych odvodov. Koniec podvodov s DPH, zanikne čierna a šedá ekonomika. Viac ako 11 mld. € sa v roku 2013 stratilo v šedej ekonomike na Slovensku www.zbk.sk/stranka/seda-ekonomika-je-ekonomikou-hotovosti

Na budúci rok sú voľby do VÚC. Pôjdete do týchto volieb a s kým?

Momentálne zbierame podpisy na vznik hnutia SPD podľa zákona o politických stranách a hnutiach a chceli by sme to do vtedy stihnúť. Kto nám bude chcieť pomôcť so zbieraním podpisov, môže si hárok stiahnúť na www.hnutiespd.sk/Na-stiahnutie/ Na jednom hárku je priestor pre 13 podpisov. Ak by to stiahlo aspoň 1 000 ľudí a zohnalo 13 podpisov, tak by sme mali 13 000 podpisov a podľa zákona treba minimálne 10 000. Každý kto nám pomôže so zbieraním podpisov, tak mu vopred ďakujeme. Čo sa týka spolupráce, tak nevylučujeme len tie politické strany a hnutia, ktoré sa nikdy nezúčastnili vládnutia po roku 1989 a tým pádom sa nezúčastnili aj rozkrádania nášho štátu. Momentálne máme na pláne rokovať s ĽSNS, lebo si myslíme, že BB kraj je jediný kraj, kde sa nekradne.

Preto som vytvoril aj stránku www.vuc2017.sk, každý kto má úprimný záujem v tejto krajine niečo zmeniť sa môže kľudne pridať. Zatiaľ sú na stránke len grafické bannery, ktoré vyjadrujú úmysel spolupráce. Neskôr tam samozrejme budú zverejnení kandidáti na županov a možno aj poslancov, o ktorých si myslíme, že chcú naozaj v tejto krajine niečo zmeniť.

Do budúcna budete spolupracovať aj s Okamurom?

V rámci cezhraničnej spolupráce budeme samozrejme spolupracovať so stranami a hnutiami, ktoré sú nám programovo blízke. V ČR je to SPD Tomia Okamuru a napr. v Nemecku je to AfD. Som v kontakte s tajomníčkou pána Okamuru, takže už o nás vie a do začiatku Vianoc by sme mali byť spolu aj v Slobodnom vysielači, takže uvidíme ako to časovo vyjde.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 762x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1658x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1114x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1348x 👤eugenius
,