asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Silík: Európska únia prevezme kontrolu nad členským štátmi

 Aktuality

„Európska únia získala vďaka utorkovému hlasovaniu v Európskom parlamente opäť väčšiu moc, ako zasahovať do vnútorných záležitostí členských štátov“, tvrdí Richard Sulík vo svojom komentári.

02 November
2016 20:15:27

 

Foto: YouTube

Europoslanci totiž odhlasovali návrh, na základe ktorého bude Európska únia oprávnená pokutovať svojich „hriešnikov“. Richard Sulík daný krok kritizuje a vo svojom videoblogu vysvetľuje, prečo tento návrh prekračuje právomoci vyplývajúce zo základných Zmlúv Európskej únie.

„V utorok hlasoval Európsky parlament o zriadení mechanizmu, ktorý má dohliadať na hodnoty Európskej únie, konkrétne sú to princípy právneho štátu, demokracie a základných ľudských práv.

Toto znie veľmi pekne, ale v skutočnosti ide o ovládnutie členských krajín, ide o prevzatie politickej kontroly nad členskými krajinami.

V podstate tam, kde nejakí nikým nevolení ľudia, nejaké comité – nejaký výbor 38 expertov bude mať dojem, že niektorá z členských krajín porušila princípy demokracie, ľudských práv alebo právneho štátu, tak môžu ten členský štát pokutovať.

Toto je, samozrejme, ďaleko-ďaleko nad rámec toho, čo by Európska únia mala robiť.

Je to mimoriadne silný zásah do suverenity členských krajín, ktoré majú riadne volené svoje parlamenty a vlády, a samotný šéf Oddelenia právnych služieb Európskeho parlamentu sa vyjadril, že tento návrh prekračuje právomoci vyplývajúce zo základných Zmlúv.

Napriek tomu takýto strašidelný návrh prešiel, je to len ďalší krok k integrácii, k ovládnutiu tých členských krajín, a mňa teda mrzí, že piati slovenskí europoslanci, konkrétne štyria za SMER a aj pán Kukan, hlasovali za takýto návrh.

Ďalší postup má byť taký, že do roka – do septembra 2017 má byť už predložené nejaké konkrétne paragrafové znenie, ktoré bude skôr či neskôr zapracované do samotnej Zmluvy o fungovaní Európskej únie.

No, tak ostáva dúfať, že tak ďaleko k tomu nedôjde, a že sa presadí princíp subsidiarity, ktorý je zapísaný tiež ako jeden zo základných princípov. A je ním myslené to, že to, čo si vedia riešiť členské krajiny samé, nech si riešia, a nech sa do toho nemontuje nikto iný,“ uzatvára svoj komentár Richard Sulík.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1051x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2039x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1315x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1539x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,