asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík v rádiu Expres: Polícia zámerne nevyšetruje veľké kauzy

 Aktuality

„Veľké kauzy otriasajú Slovenskom. Podľa opozície sa Slovenska zmocnila mafia a všetko nasvedčuje návratu mečiarizmu. Súčasná vládna garnitúra kryje veľké kauzy a terčom jej útokov sa stala opozícia,“ domnieva sa Richard Sulík..

05 November
2016 18:56:54

 

Foto: YouTube

V tejto súvislosti bol dňa 28.10.2016 hosťom v rádiu Expres predseda najsilnejšej opozičnej strany SaS Richard Sulík. Líder liberálov hovoril v relácii Braňa Závodského o zámernom zametaní veľkých káuz pod koberec, o žalostnom stave polície, ale aj o ďalších krokoch opozície či vízii strany SaS.

Braňo Závodský: Slovenska sa zmocnila mafia. Opozícia je pod útokom paľby polície. Mohol by som vás aj zacitovať: „Ľudia ako policajný vyšetrovateľ či šéf špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik sú osobne zodpovední za tento zúfalý stav, lebo sú krytí z najvyšších miest.“ Sú vaše tvrdenia podložené aj konkrétnymi dôkazmi alebo je toto len rétorické cvičenie.

Richard Sulík: Sú podložené konkrétnymi skutočnosťami, a síce Gorila dodnes nebola vyšetrená, prešlo 5 rokov. Kauza Bašternák má už tiež neviem koľko rokov. Bašternák nebol dodnes vypočutý. Už len tieto dve veľké kauzy samé o sebe ukazujú v akom zúfalom stave je polícia, pokiaľ ide o vyšetrovanie veľkých káuz, kde sú namočení najvyšší predstavitelia vlády. Dodnes nevieme, či Robert Fico bol v byte na Vazovovej a stretol sa s Jaroslavom Haščákom, dodnes nevieme, ako to naozaj bolo s Bašternákom, len tie podozrenia sú masívne, nikto v tom nič nerobí.

Braňo Závodský: Dobre, ale aký je toto dôkaz, že štát ovláda mafia, pretože za vašej vlády sa frekvencia odcudzovania vysokých funkcionárov rovnala nule.

Richard Sulík: Za 15 mesiacov stihnete menej ako za 10 rokov. Robert Kaliňák je najdlhšie úradujúci minister vnútra na Slovensku a pozrite, v akom stave je dnes polícia. To sa nestane samo od seba, že tie veľké kauzy nie sú vyšetrené. Všetky sú zametané pod stôl. Strana SaS podala za posledné roky viac ako 50 trestných oznámení. Koľkokrát sme dostali odpoveď – „skutok sa nestal“, „vyšetrovateľ sa nestotožnil“, „nevidí“, „nevie“, „nechce“.

Braňo Závodský: To ale vravíte vy. Ja som za celé tie roky nestretol vysokého policajného funkcionára, ktorý by povedal: „Moji šéfovia ma vydierajú, tlačia na mňa, zakazujú mi vyšetrovať.“

Richard Sulík: Zavolajte si pána Gajdoša. V tomto prípade robí špinavú robotu Dušan Kováčik, keď zastrašuje Gajdoša. Ale to nie je náhoda, že žiadna významná kauza nebola dotiahnutá do konca. Keď ste už spomínali našu vládu, Daniel Lipšic, keď bol minister vnútra, aspoň Piťa strčil do basy. Polícia zámerne nevyšetruje veľké kauzy. To nie je náhoda, že sa tu nič nevyšetrí, to je systematické zametanie káuz pod koberec.

Braňo Závodský: Mal som v štúdiu policajného vyšetrovateľa Tibora Gašpara a on povedal na adresu vás a vašich vyjadrení, že: „Polícia je zaťahovaná do politického súboja opozičných poslancov. Opoziční poslanci vyjadrujú obvinenia bez podkladov a dôkazov, snažia sa dehonestovať a mariť prácu polície. Polícia pracuje v súlade so zákonom. Ak sa niekto nájde, kto tvrdí, že sa tak nedeje, nech to oznámi, lebo garantuje, že nikto nezasahoval policajtom do práce.“

Richard Sulík: A čo má iné hovoriť? Aké sú skutočnosti? Gorila je po piatich rokoch nevyšetrená, Bašternák dodnes nebol vypočutý, veď to je holý fakt. Tento štát nevie Ficovi doručiť predvolanie na súd, to kde sme?

Braňo Závodský: Pred letom ste v slovenskom parlamente zorganizovali dve mimoriadne schôdze, resp. tri. Dve o odvolávaní ministra vnútra Roberta Kaliňáka, jednu o odvolávaní Roberta Fica. Schôdze sa prerušili a pokračovali v rôznej forme až po prázdninách. Medzitým ste chodili na protesty pred Bonaparte, v ktorej predseda vlády prenajíma byt. Teraz sa pýtam, ak máte takéto neskutočne vážne tvrdenia, tak čo s tým idete robiť? Ďalšie protesty, mimoriadne schôdze alebo čo?

Richard Sulík: V zásade budeme na to ďalej upozorňovať. Už dnes vo vašej relácii, alebo aj blogmi, protestami. 17. novembra napríklad pripravujeme niečo väčšie.

Braňo Závodský: Myslíte si, že sa vám podarí priniesť aj nejaký nepriestrelný dôkaz, napríklad, ako unikol z účtu Roberta Kaliňáka?

Richard Sulík: To ste dali dobrý príklad, Kaliňák musel uznať, že klamal. Nemusím mať dôkaz na to, aby som sa verejne pýtal, prečo Bašternák dodnes nebol vypočutý? Môžem sa pýtať, prečo Robert Fico býva v byte, ktorý bol postavený z ukradnutých peňazí alebo prečo Robert Kaliňák stále sedí na svojej stoličke, keď je vedené proti nemu vyšetrovanie. Myslím si, že si strelili do kolena. Tým, že predseda NR SR v rozpore s pravidlami prerušil začiatkom leta schôdzu o odvolávaní ministra, tak nás vlastne motivoval k tomu, ťahať tie protesty celé leto. To malo svoj účinok, Kaliňák ako korunný princ Smeru skončil. Strana Smer si bude musieť nájsť iného fešáčika, ktorý bude robiť tvár tým škaredým obchodom.

Braňo Závodský: Čo chystáte ďalej v súvislosti budúcimi voľbami, ktoré nevieme, kedy sa budú konať. Už som zachytil, že sa chystáte zrušiť aj niektoré štátne sviatky.

Richard Sulík: Keď bude menej sviatkov, logicky platy budú rásť. Ja si napr. viem predstaviť zrušiť 1. september. Vtedy majú byť deti v škole a okrem toho máme vznik Slovenskej republiky 1. januára. Zároveň by som dal každému, kto pôjde voliť v ten deň voľno. Ale treba dať voľby na piatok. Teraz si predstavte, ako máme voľby do parlamentu, kde máme najnižšiu účasť, tieto voľby by boli v piatok. Kto pôjde v piatok odvoliť, má deň voľna. Týkalo by sa to každých volieb, lebo tie sú raz za 4 alebo 5 rokov. Rušenie sviatkov treba robiť premyslene. To je holá ekonomická zákonitosť. Kto viac robí, viac zarobí.

Braňo Závodský: Na čo sa vy chcete v rámci vášho ďalšieho programu sústrediť?

Richard Sulík: Aj my budeme mať programovú konferenciu, bude to 12. novembra. Tam predstavíme víziu. Preto si myslím, že je správne, že aj iné strany robia programové konferencie, lebo to je tá správna pôda na to, povedať voličom, čo vlastne chceme robiť. Do volieb 2016 Smer nemal ani len niečo, čo by sa dalo nazvať programom, to je to, čo je nesprávne. A čo sa nás týka, máme nejaké hodnoty, na ktorých je SaS-ka postavená. Sloboda, solidarita, zdravý rozum – to sú naše hodnoty a v podstate všetko, čo robíme, musí byť v súlade s týmito troma hodnotami. Na základe týchto hodnôt sme napísali víziu, to je materiál, ktorý má 4 alebo 5 strán, a to sú vlastne také mantinely. Sú tam trendy, ktoré očakávame a sú tam najmä naše priority. Napr. postavenie Slovenska v EÚ, zdravotníctvo a školstvo, vyrovnaný štátny rozpočet, atď. Na základe tejto vízie budeme pripravovať nový volebný program, resp. aktualizovať ten terajší. Ale tá vízia je niečo ako vymedzenie.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1703x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2511x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2350x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2892x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,