asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na výročie Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie vo Ľvove sa konala mala novembrová revolúcia: „majdanisti“ sa pobili so „separatistami“

 Aktuality

V predvečer 99. výročia VOSR, 6. novembra, vo Ľvove sa odohrali udalosti, ktoré niektoré domáci novinári poponáhľali sa nazvať „malou novembrovou revolúciou“. Nik nehádzal molotové koktaily a nepálil pneumatiky, ale predsa bolo dosť horúco...

08 November
2016 22:15:31

 

Foto: YouTube

Ako informujú miestne média, vo Ľvove došlo k tvrdým stretom a bitkám medzi priaznivcami ultrapravicovej radikálnej strany Pravý sektor a aktivistami ľavicovo orientovaného a tiež dosť radikálneho hnutia anarchistov Autonómny odpor. Ľavičiari sa pokúsili zorganizovať nesankcionovaný pochod ulicami Ľvova na počesť ukrajinského ľudového hrdinu a anarchistu Nestora Machna, ktorý pred takmer 100 rokmi vytvoril na území Západnej Ukrajiny vlastnú „nezávislú republiku“. Republika však existovala veľmi krátke obdobie...

Ľvovskí novinári a blogeri uvádzajú, že v bitke na Železnodorožnej ulici sa zúčastnilo asi 200 „borcov“ na obidvoch stranách. Mnohí použili plynové bomby a petardy. Všetko sa začalo tým, že bojovníci Pravého sektoru večer, 6. novembra, zaútočili na centrálu anarchistov v športovom centre Citadela. „Rozviedka“ anarchistov oznámila, že sa k ich centrále blíži dáv vyzbrojených priaznivcov Pravého sektoru a v hlavnom stane bleskovo vybudovali barikády a pripravili sa na útok.

Obrancovia Citadely dokonca využili policajné štíty, ktoré ešte pred 2 rokmi si „požičali“ od príslušníkov ľvovského Berkutu. Na sociálnych sieťach pravidelne informovali verejnosť o dianí v Citadely. Uviedli, že odrazili všetky útoky Pravého sektoru.

Na miesto činu dorazila polícia a pokúsila sa utíšiť horúce hlavy alebo rozohnať tých, koho sa nepodarí upokojiť. Vyše 10 policajných áut s „blíkačkami a húkačkami“ vystrašilo časť útočníkov a tí sa rozutekali. S ostatnými policajti sa snažili porozprávať a upokojiť ich. Neskoro večer sa situácia normalizovala a „jemná“ revolúcia sa skončila.

Domáce média pripomenuli genézu celého konfliktu. Priaznivci Pravého sektoru sa snažia nastoliť „svoj poriadok“ vo viacerých regiónoch Ukrajiny, proti čomu sa búri značná časť obyvateľov týchto regiónov, ktorá o skutočnom poriadku a o tom, ako sa majú veci vyvíjať na Ukrajine, má odlišné predstavy, ako vedenie a priaznivci Pravého sektoru. Navyše členovia Autonómneho odporu podporujú federalizáciu Ukrajiny a udelenie regiónom väčších právomocí a, samozrejme, väčšej finančnej nezávislosti od Kyjeva.

Autonómny odpor má svoje filiálky vo mnohých mestách a obciach prevažne Západnej Ukrajiny. Členov Pravého sektoru považuje za fašistov, nacistov a zločincov. Na druhej strane priaznivci Pravého sektora považujú aktivistov Autonómneho odporu za separatistov a dokonca „komunistov“. Posledné tvrdenie však je mimoriadne vzdialené od skutočnosti.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 688x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 378x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 822x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1014x 👤slavo
,