asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: „Môj tip - vyhrá Trump“

 Aktuality

„Spomínam si na obdobie, keď republikáni začali hľadať svojho prezidentského kandidáta. Medzi zvučnými menami a kvalitnými kandidátmi ako napríklad Ted Cruz, Marco Rubio či Ben Carson bol aj Donald Trump, ktorý úvodom vyvolával najmä posmešky.“

08 November
2016 22:20:26

 

Foto: YouTube

Týmito slovami začína svoj „predvolebný komentár“ Richard Sulík, ktorý sa zahral na Nostradama a pokúsil sa odhadnúť víťaza dnešných prezidentských volieb v USA. Pokračuje: „O niekoľko mesiacov neskôr viacerým úsmevy zamrzli a proti Clintonovej postavili republikáni práve Trumpa. Nebudem vymenúvať všetky Trumpove chyby a prešľapy, to spravili mainstreamové médiá naozaj v hojnom rozsahu. Spomeniem len to, čo mu uškodilo najviac – video spred 10 rokov, na ktorom hovorí o tom, ako pristupuje k ženám vo výťahu. Je to asi také nechutné ako detaily z výpovede Billa Clintona zo vzťahu s Monikou Lewinskou.

Naopak, Hillary Clintonová má väčší problém. Z jej uniknutých mailov vyšlo najavo, že Clintonova nadácia dostala v roku 2011 dar jeden milión dolárov a tieto peniaze nepriznala, čo bolo v rozpore s etickou dohodou, ktorú v roku 2009 podpísala, aby sa mohla stať ministerkou zahraničných vecí USA. Ešte väčší problém je, že najznámejší „whistleblower“ na svete, Julian Assange v piatok vyhlásil, že z tých istých zdrojov je financovaný aj Islamský štát. K tomu všetkému začalo Clintonovú vyšetrovať FBI.

To, samozrejme, nie je hlavný dôvod, prečo si myslím, že vyhrá Trump. Hlavný dôvod je, že žijeme v pomýlenom svete prehnanej politickej korektnosti. Bojuje sa za práva všelijakých menšín, za práva migrantov, za zákazy čo len náznaku diskriminácie, proti najmenším prejavom extrémizmu, xenofóbie, rasizmu… s výsledkom, že biely, pracujúci, heterosexuálny a dane platiaci americký muž je v Amerike najväčším chudákom. A práve títo a ich rodiny zvolia Trumpa.

Pre Európu by Trumpovo víťazstvo malo jednu veľkú výhodu – a to, že by sa výrazne skôr skončila vojna v Sýrii, čo je momentálne najväčší zahraničnopolitický problém Európy. Vojna v Sýrii sa skončí totiž len vtedy, ak sa na tom dohodne Amerika s Ruskom a tieto dve veľmoci pritlačia na Turecko, aby spolupracovalo. Trump už opakovane vyhlásil, že Putin je pre neho prijateľný partner. Zrejme bude tolerovať skutočnosť, že agresívne Rusko si ponechá v Sýrii svoju až jednu vojenskú zahraničnú základňu, zatiaľ čo mierumilovná Amerika ich má po svete len 50,“ zdôraznil v závere svojho komentáru Richard Sulík.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1092x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 726x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1126x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1270x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,