asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kyjev sa pripravuje na tretí Majdan: dnes celé centrum ukrajinskej metropoly uzavreli kvôli masovým protestom

 Aktuality

Dnes sa celá centrálna časť ukrajinského hlavného mesta premení na neprístupnú pevnosť. Polícia uzavrela celé centrum z dôvodu, ako vysvetlili na riaditeľstve polície, „zvýšeného nebezpečenstva teroristických útokov.“

15 November
2016 09:12:03

 

Foto: Facebook

O tom na tlačovej konferencii informoval náčelník Hlavného riaditeľstva Nacionálnej polície Kyjevu Andrej Kriščenko. Dôvod? Dnes sa v Kyjeve budú konať masové protestné akcie. „Predpokladáme, že obrovské množstvo ľudí sa zapojí do protestných akcií v našej metropole, preto podnikneme všetky opatrenia, aby nedošlo k nepríjemnostiam a aby sa nikomu nič nestalo. Napríklad, uzatvoríme celú centrálnu ulicu Kreščatik, polícia bude monitorovať okolie. Odborníci budú sledovať, či sa niekde nenachádzajú zbrane alebo výbušniny. Do tejto práce zapojíme aj kynologickú službu. Celú našu činnosť budeme koordinovať s Bezpečnostnou službou Ukrajiny,“ prezradil Andrej Kreščenko. 

Ukrajinské média informujú, že Kreščatik je uzatvorený už od samotného dnešného rána a polícia je pripravená zakročiť v prípade masových nepokojov. Niektorí novinári sa poponáhľali označiť dnešný deň za začiatok Majdanu 3, avšak väčšina médií a analytikov dnešné protestné akcie považuje za „bežnú prax“ a domnievajú sa, že k tomu najhoršiemu predsa nedôjde.

Náčelník riaditeľstva Bezpečnostnej služby Ukrajiny Anatolij Dublik pre média vyhlásil, že cieľom dnešných akcií je snaha vyvolať na Ukrajine predčasné parlamentné voľby, po ktorých by k moci v krajine sa dostala iná politická garnitúra.


 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čaputovej sa plní túžba...

 

Kto by sa bál zomierať, keď tu máme Čaputovú? Túžba sa plní. Ľudia sa neboja zomierať na vakcínu, ...

📅13.01.2022 0 1281x 👤slavo
,