asfasdf ×

NázorObčana.sk

Programová konferencia SaS 2016: Máme odborníkov, riešenia a sme pripravení prevziať zodpovednosť

 Aktuality

V sobotu, 12. novembra, sa v Modre konala programová konferencia SaS. Tú svojou návštevou poctili aj viacerí odborníci z mnohých oblastí. Prečo sa programová konferencia SaS koná tri roky pred riadnymi parlamentnými voľbami?

16 November
2016 09:16:33

Foto: YouTube

Vysvetlil to predseda liberálov Richard Sulík vo svojom úvodnom prejave. Vyzdvihol v ňom odbornú úroveň strany, zosobnenú nielen v tímlídroch a všetkých členoch strany SaS, ale aj v najlepšom volebnom programe. Na víkendovej programovej konferencii SaS Sulík predstavil ďalšie plány do budúcna. Prezradil, že v priebehu budúceho roka plánuje predstaviť silný odborný tím pre oblasť zdravotníctva a rovnako jeho komplexnú reformu. V nižšom počte členov strany Sulík problém nevidí. Práve naopak, považuje ho za výhodu, vďaka ktorej je možné usporiadať aj takúto programovú konferenciu SaS, kde sú pozvaní všetci členovia. Podľa Sulíka je pre SaS rozhodujúca kvalita, nie kvantita.

Richard Sulík: Ďakujem, že ste prišli. Teší ma, že tu máme toľko médií, že naša programová konferencia SaS vzbudila záujem. Úplne špeciálne by som chcel privítať našich hostí, expertov. Otázka je, prečo je vlastne programová konferencia SaS teraz, tri roky pred voľbami. Na to je hneď niekoľko odpovedí.

Po prvé, vôbec nemusia prejsť tri roky do ďalších volieb. Myslíme si, že je dobre byť pripravení. Po druhé, na našom programe pracujeme priebežne. Predsa len, život ide ďalej, naša spoločnosť sa vyvíja a priebežne sa snažíme náš program prispôsobiť. No a obzvlášť na takejto programovej konferencii SaS máme možnosť si podebatiť aj s ľuďmi, ktorí nie sú priamo z SaS. Naopak, tým, že nie sú z SaS, tak nám vedia sprostredkovať aj iné pohľady. V každom prípade sú to experti v danej oblasti.

To považujeme za veľmi dôležité. Koniec koncov, práve strana SaS je tá, ktorá o sebe hovorí, že je strana odborníkov. Pravidelne je náš volebný program vyhodnocovaný ako najlepší a ja osobne som presvedčený o tom, že či už ten prvý veľký volebný úspech v roku 2010, alebo aj tento druhý v roku 2016, tak obidva boli spôsobené tým, že sme zostali tomu to nášmu presvedčeniu verní, že sme stranou odborníkov.

Snažili sme sa o veľmi dobrý volebný program. A napriek tomu, že som často počul: „Na čo to píšeš, aj tak to nikto nečíta“, vyplatilo sa a v tomto budeme pokračovať. To je to, čo je našou DNA, a preto napríklad aj keď zostavujeme kandidátku, tak na prvých miestach idú tímlídri. Tímlídri, to sú vlastne naši experti. Niektorí sú tímlidri sólisti, ale väčšina z nich má tím, s ktorým pracuje na programových otázkach vo svojej oblasti. Na tomto chceme stavať, v tomto budeme pokračovať, a preto aj táto programová konferencia SaS.

Nie je to, samozrejme, jediný dôvod programovej konferencie SaS. Ďalší je taký, že sme stranou, ktorá má 170 členov. Mimochodom, toto číslo zľahka rastie tento rok, čo ma celkom teší. Ale nečakám, že budeme strana, ktorá bude mať 5 tisíc alebo 15 tisíc členov. Naopak, máme veľmi prísne pravidlá na prijímanie členov.

Koniec koncov, vy to všetci veľmi dobre viete. Tieto pravidlá neplánujeme meniť, ale čo považujeme za veľmi dôležité povedať, nikdy sme nemali strop na prijímanie členov a vždy, keď prišiel záujemca, ktorý spĺňal predpoklady, tak sme ho veľmi radi za člena prijali a práve tento rok počet členov slušne rastie. Samozrejme, slušne rastie v našom merítku, tak zo 160 na 170. Výhoda je tá, že napríklad poznám každého jedného člena osobne.

No a ďalší dôvod na takúto programovú konferenciu je, že keď nás je tak málo, vieme si dovoliť takéto stretnutia, kde sú pozvaní všetci členovia a nie je to len programová konferencia SaS, je to aj samotný kongres. Na jar budeme mať už desiaty kongres. Som celkom hrdý na to, že vždy boli pozvaní všetci členovia a všetci členovia strany mali hlasovacie právo. A nemáme teda redukcie cez rôznych delegátov. U nás hlasujú členovia priamo, a to je možné robiť pri strane, ktorá má málo členov.

Strana, ktorá má 170 členov, je schopná nielen prezentovať kvalitný, dokonca najlepší program, rovnako je schopná aj prevziať zodpovednosť za chod krajiny a pri tomto mieste by som chcel povedať, že dôrazne odmietame akékoľvek hranice, považujeme o za silný zásah do nášho demokratického zriadenia. Čiže návrhy, ktoré boli prezentované, že strana by mala mať minimálne 500 členov, my takéto niečo dôrazne odmietame. Možno budeme mať jedného dňa 500 členov, ale oveľa dôležitejšie pre nás je, mať kvalitných členov. Kvalita je rozhodne pre nás dôležitejšia ako kvantita.

Samozrejme, máme pri takejto programovej konferencii SaS aj možnosť ohodnotiť náš program. To je asi ten hlavný dôvod, pre ktorý sa tu dnes stretávame. Na záver môjho krátkeho príhovoru by som vám, našim členom, chcel oznámiť, že najneskôr začiatkom budúceho roku chcem predstaviť silný odborný tím pre zdravotníctvo a takto o rok chceme prezentovať komplexnú reformu zdravotníctva.

Toto je môj záväzok, ktorý si dávam na budúci rok. Na tomto chcem aj ja osobne intenzívne pracovať. Vnímame to ako jednu z oblastí, kde už naozaj treba vážne riešiť. My, samozrejme, predstavíme aj iné komplexné či už reformy, alebo súbory riešení. A všetko, čo predstavíme, bude v súlade s našou víziou.

Našu víziu sme predstavili asi pred desiatimi dňami. Vychádzame z piatich trendov, ktoré prídu či chceme, alebo nechceme, demografický vývoj obyvateľstva, kríza eura, že bude pokračovať, alebo že po odchode Veľkej Británie budú tlaky na stále viac integrácie. S týmto jednoducho treba rátať. Čiže naša vízia vychádza z piatich trendov a následne prezentujeme našich 8 priorít a v podstate ku všetkým ôsmim prioritám chceme predstaviť ucelené riešenia.

V niektorých sme už výrazne pokročili, ako napr. v oblasti zásadnej reformy odvodovo-sociálnych dávok, a to tým spôsobom, že sme tiež prednedávnom predstavili spolu s mojím spoluautorom Jozefom Mihálom knihu Odvodový bonus III. Preto sme víziu predstavili už teraz, čaká nás v tejto oblasti kopec roboty, ale všetko, čo budeme od dnes až do dňa volieb robiť, bude podriadené tomu, aby sme po najbližších voľbách prevzali zodpovednosť za ďalší chod Slovenska.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čaputovej sa plní túžba...

 

Kto by sa bál zomierať, keď tu máme Čaputovú? Túžba sa plní. Ľudia sa neboja zomierať na vakcínu, ...

📅13.01.2022 0 347x 👤slavo

PAHREBA. Slovensko pod vplyvom dvoch vírusov: COVID-19 a slniečkarskej vlády

 

Niekoľko predošlých týždňov a určite ešte väčší počet budúcich týždňov, ba dokonca mesiacov v...

📅28.03.2020 0 2543x 👤eugenius

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2955x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 4066x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,